Bieżnia przy szkole w obywatelskich ramach

Znamy już wyniki głosowania w budżecie obywatelskim na 2018 r. Co było do przewidzenia, zwycięskie okazało się zadanie pn. „Budowa bieżni lekkoatletycznej w Kożuchowie” przy Szkole Podstawowej nr 1

Na to zadanie swój głos postanowiło oddać aż 1931 osób, co jest ogromnym sukcesem, bo łącznie na wszystkie projekty oddano w tym roku tylko 2626 ważnych głosów.

Jak zauważa Marcin Jelinek, kożuchowski radny: – Jest to niestety najgorszy wynik budżetu od jego wprowadzenia w roku 2015.
W pierwszej edycji oddanych zostało ponad cztery tysiące głosów. Rok później było to blisko siedem tysięcy. W 2017 r. wynik był podobny.
Co się zatem stało?

– Czuję duży niesmak patrząc, jaki był entuzjazm przy wprowadzaniu budżetu. Jest to najlepszy przykład, jak nie należy być upartym. Uważam, że regulamin musi zostać zmieniony, inaczej będzie to koniec tego budżetu w gminie. Od kilku lat proszę burmistrza, by pozwolił wprowadzić zmiany, ale bezskutecznie. Dzisiaj zniszczona został idea budżetu. Dlatego trzeba zaproponować nową jego formułę. I ona wkrótce się pojawi z mojej strony.

Na początku roku zaproponuję poważne i daleko idące zmiany w zakresie budżetu obywatelskiego. Mam nadzieję, że patrząc na te wyniki nikt nie będzie dalej upierał się, że wszystko jest zrobione prawidłowo. Przede wszystkim do budżetu BO trzeba z powrotem przekonać mieszkańców naszych wsi. To jest priorytet – zauważa M. Jelinek.

Niemniej jednak wynik bardzo cieszy całą społeczność szkolną. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim życzliwym osobom, które poparły ten projekt. Szczególne podziękowania przekazuję rodzicom naszych uczniów zaangażowanym w jego powstanie oraz zbieranie głosów, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy bardzo aktywnie wspierali i promowali głosowanie na bieżnię.

Bez was wszystkich nie udałoby się wygrać – zaznaczył na stronie szkoły Arkadiusz Sidor, dyrektor „jedynki”. – Pierwszy etap zakończony, teraz zabieramy się do pracy, aby 1 września 2018 r. podczas inauguracji nowego roku szkolnego, otworzyć nową bieżnię lekkoatletyczną – dodał.
Przypomnijmy, że na zadanie gmina zaplanowała przeznaczyć 80 tys. zł

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media