Bieżnia jak malowana

W czwartek dokonano odbioru nowej bieżni lekkoatletycznej w Szkole Podstawowej nr 1. Inwestycja została przeprowadzona w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Kożuchów. To pierwsza taka inwestycja sportowa w tamtejszym samorządzie

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek nie kryje satysfakcji z powodu inwestycji realizowanych w ramach decyzji mieszkańców. – Bieżnia w „jedynce” była bardzo potrzebna. Społeczność szkoły bardzo się zmobilizowała i zdecydowanie wygrała tę edycję budżetu obywatelskiego. Tę formę wyboru inwestycji wprowadziłem na początku swojej kadencji i myślę, że to rozwiązanie w całości się sprawdziło. Mieszkańcy gminy chętnie korzystają z tego rodzaju aktywności obywatelskiej. O jej sile świadczy liczba trzech, czterech tysięcy głosów oddanych na zwycięskie inwestycje. To jest najlepszy dowód – przekonuje włodarz Kożuchowa. Co więcej, Paweł Jagasek chce wykorzystać siłę oświaty i namawia Katarzynę Gaczyńską, dyrektora SP nr 2 w Kożuchowie, aby zgłosiła projekt budowy bieżni w następnym rozdaniu budżetu obywatelskiego.

Bieżnia trzytorowa o długości 60 m została wybudowana za 105 tys. zł, informuje nas Grzegorz Chomont z urzędu miejskiego w Kożuchowie. – Inwestycja to nawierzchnia z trawy syntetycznej zasypana piaskiem kwarcowym i skocznia do skoku w dal. Każdy z torów ma szerokość 105 cm. Przy bieżni powstał także jednostronny chodnik. Po odbiorze inwestycji wuefiści zorganizowali pierwszy bieg. Komisja miała okazję zobaczyć, jaką radość sprawia dzieciakom fakt powstania bieżni – wspomina zastępca kierownika Wydziału Funduszy i Inwestycji kożuchowskiego magistratu.

Arkadiusz Sidor, dyrektor SP nr 1 w Kożuchowie, jest bardzo zadowolony ze sportowej inwestycji.

– Chciałbym podkreślić, że decyzję o budowie bieżni podjęli mieszkańcy naszej gminy. To był duży wysiłek, najpierw rady rodziców, która zgłosiła ten wniosek. Później w sprawę zaangażowała się już cała społeczność naszej szkoły. Nauczyciele, uczniowie i pracownicy placówki zbierali podpisy poparcia wśród rodziców i znajomych. Wygraliśmy ten budżet zdecydowaną większością głosów, a podczas wakacji udało się wszystko sfinalizować. Boisko i bieżnia tworzą kompleks sportowy. Pozostał jeszcze fragment, w którym prawdopodobnie powstanie siłownia zewnętrzna. Będzie to zamknięta część sportowa szkoły – snuje plany na najbliższe lata dyrektor placówki oświatowej.

Józef Piasecki

 

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *