Zapraszamy na Koncert Uwielbienia

W Boże Ciało po mszy św. wieczornej w kościele parafialnym na Pleszówku odbędzie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu młodzieży i dorosłych instrumentalistów i wokalistów z Nowej Soli

Od jakiegoś czasu w uroczystość Bożego Ciała w wielu miejscach naszej diecezji poszczególne wspólnoty organizują wydarzenia muzyczne, by jeszcze bardziej podkreślić rangę tego święta.

– Są tworzone różnego rodzaju koncerty uwielbieniowe, które jeszcze bardziej podkreślają rangę Jezusa Eucharystycznego w obecności Kościoła. I ten pomysł w naszej parafii zrodził się w tamtym roku. Nasi parafianie uczestniczyli w takich koncertach w innych miastach już wcześniej, choćby w Zielonej Górze. I to oni podpowiedzieli, żeby to przenieść na grunt naszej wspólnoty – mówi ks. Arkadiusz Rzetecki, wikariusz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Soli.

W tamtym roku odbył się pierwszy taki koncert, który zgromadził bardzo dużo osób.

Na czym polega koncert uwielbieniowy?

– Jednoczymy wszystkie talenty muzyczne, które mają członkowie różnych parafii. Tworzymy jedną grupę śpiewaczą i instrumentalną. Zapraszamy na to ludzi, abyśmy wszyscy mogli wielbić Jezusa Eucharystycznego. Jak? Poprzez modlitwę, adorację, śpiew, klaskanie wychwalamy Jezusa – wyjaśnia ks. Rzetecki.

Początek koncertu w kościele parafialnym na Pleszówku w czwartek o godzinie 19.00.

– Chcemy, żeby przyszli do nas parafianie z całego miasta, a wręcz z całego dekanatu. Chcemy się jednoczyć we wspólnym śpiewaniu i muzykowaniu, by wielbić Boga – zaprasza na wydarzenie wikariusz parafii na Pleszówku.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mariusz Pojnar

Aktualności, kronika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content