Najmądrzejsze głowy nagrodzone

Jak co roku podczas uroczystej sesji rady miasta otwierającej Święto Solan radni oraz prezydent wyróżnili najlepszych z najlepszych – po jednym uczniu z każdej szkoły miejskiej, katolickiej, szkoły muzycznej oraz najaktywniejszego wolontariusza

Wyróżnieni w tym roku szkolnym uczniowie błysnęli na wielu polach – nie tylko mają bardzo wysokie średnie, ale również udzielali się w życiu szkoły i poza nią. A są to:

Patrycja Urbańska, SP 1 – śred. 4,75; laureata Konkursu Przedmiotowego z j. niemieckiego, uczestniczyła w licznych konkursach na forum szkoły i rejonu, jest osobą niezwykle aktywną;

Elwira Andrzejewska, SP 2 – śred. 5,5; I miejsce w okręgu w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”, I miejsce w VIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w kategorii zespoły, II miejsce w konkursie plastycznym. organizowanym przez Muzeum Miejskie w Nowej Soli pt. „Drogi do niepodległości”;

Igor Korszun, SP 3 – śred. 5,4; I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym pn. „Ja też będę policjantem!”; I miejsce w Policyjnym Teście Wiedzy o Społeczeństwie – na etapie szkolnym, reprezentowanie szkoły w etapie rejonowym.

Radosław Fudalej, SP 5 – śred. 5,89; uczeń o wielu talentach i zdolnościach, przy tym ambitny i pracowity; I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. „Odzyskana Niepodległość”; I miejsce w Szkolnym Konkursie Literackim „Książka, którą chcę polecić innym”.

Aleksandra Olszewska, SP 6 – śred. 6,0; zaangażowana w życie szkoły, wolontariat; laureat I stopnia z wyróżnieniem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Archimedes; I miejsce w szkolnym etapie konkursu przedmiotowego z matematyki i kwalifikacja do etapu rejonowego.

Karina Kaczmarek, SP 8 – śred. 6,0; finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 1877-1922”; laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II.

Amanda Norkiewicz, Katolicka Szkoła Podstawowa – śred. 5,67; wyróżnienie wraz z zespołem w finale wojewódzkiej gali teatralnej Pro Arte; udział w licznych konkursach artystycznych i przedmiotowych.

Ewa Stryjewska, Gimnazjum nr 1 – śred. 6,0; uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z chemii; tytuł finalisty w konkursach przedmiotowych z matematyki, fizyki i języka polskiego.

Anita Benysek, Gimnazjum nr 2 – śred. 5,6; laureatka przedmiotowego konkursu z języka angielskiego; laureatka I i V stopnia Konkursu Archimedes z języka angielskiego.

Jakub Kieroński, Gimnazjum nr 3 – śred. 5,9; w kręgu jego zainteresowań leżą matematyka, chemia i fizyka, a pasją jest sport – siatkówka i żeglarstwo; został laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki; indywidualny i grupowy laureat II Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „Niuton nie pyton”.
Weronika Bielicz, Katolicka Szkoła Podstawowa, klasa gimnazjalna – śred. 5,5; drugie miejsce w Powiatowym Konkursie o Błogosławionych i Świętych; awans wraz z zespołem do finału wojewódzkiego przeglądu teatralnego Pro Arte.

Zuzanna Sobieniak, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia – śred. 5,7; gra w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „Elektryk” oraz Nowosolskim Big Bandzie; laureatka Poznańskiego Konkursu Instrumentów Dętych; Laureatka Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej.

Gabriela Czerniak, Centrum Wolontariatu Stowarzyszenie „Radość” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im Janusza Korczaka – śred. 4,3; systematycznie i bezinteresownie uczestniczy w pracach szkolnego wolontariatu, pomaga niepełnosprawnym i potrzebującym.

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *