Kim jest barista?

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak” odbył się kurs na baristę

Szkolenie, które dotyczyło w dużym stopniu obsługi ekspresu kolbowego, odbyło się pod patronatem lokalu Klimat Bistro z Zielonej Góry, którego pracownicy przyjechali uczyć nowosolskich uczniów. Młodzież miała możliwość poznania tajników pracy baristy, dowiedziała się, jak ważny w procesie parzenia kawy i przygotowywania espresso jest dobór odpowiednich ziaren i ich mielenie.

– Druga cześć warsztatu poświęcona była spienianiu mleka. Jak się okazuje, sposób jego spienienia i temperatura mają ogromny wpływ na smak kaw mlecznych – relacjonuje Violetta Cichomska-Capińska, pełnomocnik starosty ds. współpracy i kontaktów z przedsiębiorcami, która pośredniczy między szkołą a Klimatem Bistro.

Z udziału w nietypowym kursie zadowoleni byli bardzo uczniowie „Spożywczaka”.

– Nabyliśmy umiejętność obsługi profesjonalnego ekspresu do kawy. Już wiemy na czym polega parzenie kaw do różnego rodzaju espresso, łącznie z latte macchiato – mówi Aniela Mikołajczak z klasy IV technik żywności i usług gastronomicznych.

– Zachęcamy innych uczniów naszej szkoły do korzystania z podobnych kursów, ponieważ są one źródłem cennej wiedzy oraz ułatwią w przyszłości poszukiwanie miejsca pracy. Dziękujemy Klimatowi Bistro za chęć pracy w naszej szkole – podkreśla A. Mikołajczak.

Szkolenie w szkole zaproponował sam Piotr Michalewicz, właściciel Klimatu Bistro, który bardzo docenia możliwości zawodowego rozwoju jeszcze w czasach nauki w szkole średniej.

Na takich spotkaniach z młodzieżą nierzadko można trafić na talenty i tak też stało się w „Spożywczaku” – zaproszenie na staż do zielonogórskiego lokalu otrzymał jeden z uczniów nowosolskiej szkoły.

Artur Lawrenc

Artur Lawrenc

Tel. 508 100 130 at a.lawrenc@tygodnikkrag.pl
Aktualności, oświata
Artur Lawrenc

Latest posts by Artur Lawrenc (see all)

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Artur Lawrenc

Aktualności, oświata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *