Wawrzyńczyk na Dzień Kobiet
Gminne Centrum Kultury oraz burmistrz Barbara Wróblewska zapraszają na koncert kożuchowianina Mariusza Wawrzyńczyka. Wstęp, nie tylko dla pań, wolny
W 2012 roku występował w drużynie Urszuli Dudziak w programie „Bitwa na głosy”. W tamtym roku wydał pierwszy singiel zatytułowany „Lepiej bez słowa”, do którego muzykę skomponowali Adam Abramek i Paweł Sot, twórcy hitów Piaska, Bajmu, Kasi Kowalskiej i Maryli Rodowicz. Wtedy też zaczął gromadzić materiał na płytę z autorską twórczością – tak przedstawiają się początki kariery scenicznej kożuchowianina Mariusza Wawrzyńczyka, którego będzie można usłyszeć na żywo już w piątek 8 marca w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury w Otyniu. Wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet zacznie się o godzinie 19.00.
Zanim w ubiegłym roku doszło do wydania debiutanckiej solowej płyty Mariusza zatytułowanej „Zawsze pod wiatr”, zdążył on odnotować taki sukces, jak zwycięstwo na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – na koncercie „Debiuty ze Skaldami”. Razem z Anią Rusowicz śpiewał utwór „Ślepa miłość”. Współpracował z orkiestrami, zespołami Politechniki Warszawskiej, nagrał piosenkę „Peron” z repertuaru Oddziału Zamkniętego na jubileuszową płytę Krzysztofa Jaryczewskiego „Jary Oddział Zamknięty”.
– Właśnie mija 20 lat od momentu, jak postawiłem pierwsze kroki na muzycznej scenie. Wszystko zaczęło się w 1998 roku w Kożuchowskim Ośrodku Kultury i Sportu Zamek, potem było śpiewanie w NDK, jeżdżenie na festiwale piosenkarskie i warsztaty muzyczne. Wychodzi na to, że płyta jest takim prezentem na jubileusz nieustającej od 20 lat pracy na scenie – mówił M. Wawrzyńczyk w zeszłorocznym wywiadzie na łamach „TK”.
- Jacek Milewski zaprzysiężony na prezydenta Nowej Soli [WYBÓR TEKSTÓW 2020] - 5 stycznia 2021
- Wolontariat różne ma imię. O działaniu społecznym opowiada Borowik - 14 grudnia 2020
- Pulitzerowy tekst na deskach NDK. Pewnie długo nie zobaczymy kolejnych spektakli - 13 listopada 2020