Poznaliśmy zwycięzców Grand Prix w tenisie stołowym

Ostatni, piąty turniej, był okazją, by jeszcze zamieszać w ostatecznej klasyfikacji.

Kategorię kobiet w tym roku wygrała Agnieszka Bakusiewicz, która ugrała łącznie 62 punkty. Druga w tej kategorii Martyna Dawid zakończyła GP z dorobkiem 48 pkt.

Bój o zwycięstwo rozegrali młodzieżowcy. Maciej Rewus wygrał zawody w sobotę przed Michałem Misztalem, jednak w ostatecznej klasyfikacji ten drugi zwyciężył rozgrywki w tej grupie wiekowej (62pkt), Rewus był drugi (60pkt). Michał Kołaczkiewicz został trzecim zawodnikiem tegorocznego GP, Mateusz Kołaczkiewicz został zawodnikiem nr 4. Warto zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy to pingpongiści z Otynia z tamtejszego Spartakusa.

Koronna kategoria – seniorzy – o rozstrzygnięcia finalne biła się do końca. Warto zaznaczyć, że mimo 17 lat w tej kategorii zdecydował się grać Filip Lewandowski, i trzeba przyznać – sporo seniorom namieszał. W sobotę zajął drugie miejsce ulegając jedynie Tomaszowi Jackowskiemu. Rzutem na taśmę wepchnął się na drugie miejsce podium. Rywalizację w tym roku w tej kategorii wygrał Jackowski, drugi jest Lewandowski, który trzeciego zawodnika, Tomasza Stasika przegonił finalnie o jeden punkt. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli: Dawid Paszczeniuk, Krzysztof Stocik,  Eryk Abrusewicz, Piotr Kupciw i Emanuel Skrzypczak.
Młodszych oldboyów wygrał w tym roku nowosolanin Leszek Lachowicz, drugi był Grzegorz Kołogryw, również nasz reprezentant, a trzecie miejsce wywalczył Tomasz Skrzypczak. Kolejni zawodnicy w klasyfikacji to: Andrzej Floryszczak, Bogusław Gierlach, Krzysztof Niekało, Piotr Niemiec, Piotr Krzysztof.

Wśród oldboyów starszych w tym roku tryumfatorem został Leszek Mikołajczuk z Żar, który wyprzedził Janusza Bryckiego i Jana Wąsińskiego. Jacek Łysiak z Nowej Soli sklasyfikowany został na 4. miejscu tegorocznego GP, tuż za nim również nasz zawodnik Leszek Ardelli, a dalej: Roman Kapral, Jerzy Wasilewski i Krzysztof Stefaniak.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Specjalne wyróżnienie otrzymał 81 letni – najstarszy uczestnik tegorocznej imprezy Pan Zenon Rybczyńki z Zielonej Góry.