Wieści z tras biegowych

Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych – Jelenia Góra, 4 marca

W sobotę 4 marca w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych, w których udział wzięli młodzicy Astry Nowa Sól.

W biegu na 1500m w stawce najlepszych biegaczek Dolnego Śląska drugie miejsce wywalczyła Kornelia Chróściel, a trzecie jej klubowa koleżanka Liliana Młynarczyk. W kategorii młodzików w biegu na 2000m trzynaste miejsce zajął Jakub Malinowski.
W zawodach wzięło udział 311 zawodniczek i zawodników.

II Bieg dla Hospicjów – Wrocław, 4 marca, dystans 4,2km

Ponad 700 osób wzięło udział w II Biegu dla Hospicjów we Wrocławiu. Wpisowe oraz wpłaty od sponsorów organizatorzy przekazali na rzecz dwóch wrocławskich hospicjów. Na starcie tego biegu stanęło pięć naszych reprezentantek. 210. miejsce w open zajęła Małgorzata Borowiak ( czas 21,45, 8m. w K40), 264. była Bogumiła Brykalska (22,30, 12m K40), 468. Izabela Fijałkowska (25,47), 701. Izabela Kochanowicz (41,13), 702. Agnieszka Siuda (41,15).

Wroactive – Wrocław, 5 marca, dystans 10km

Siódme miejsce w open we Wrocławiu wywalczył Adam Draczyński. Zawodnik Nowosolskiej Grupy Biegowej 10km pokonał w czasie 31 minut 42 sekundy, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii M40.
20. w open był Michał Fedorczak (czas 34:12), 34. miejsce zajął bytomianin Fabian Sternik (35:16 – rekord życiowy na tym dystansie), a 98. w open Sławomir Malinowski (38:26). 110. w open był Przemysław Misztal (38:41), 299. Adrian Sala (42:53 – rekord życiowy na tym dystansie), 336. Maciej Wajsberg (43:32). Bieg ukończyło 1215 zawodniczek i zawodników.

Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego – Lubin, 5 marca

Ostatni, 10. bieg tegorocznego GP odbył się w Lubinie. W imprezie podsumowującej tegoroczny cykl zawodnicy zmagali się z testem Coopera polegającym na ciągłym. 12-minutowym biegu, w którym trzeba „nabiegać” jak najdłuższy dystans. Test ten był ostatnim sprawdzianem dla uczestników tegorocznego GP, których łącznie w 10 imprezach wzięło udział ponad 1500.
Ostateczna klasyfikacja GP polegała na ujęciu najlepszych siedmiu wyników zawodnika całego cyklu. Z naszych reprezentantów wymagana liczbę startów odnotował Marek Mantura z Otynia, który w sobotę w 12 minut przebiegł 3, 01km i ostatecznie w całym tegorocznym cyklu GP zajął 35. miejsce.