Ares wygrywa amatorkę

„Stracone Talenty” Nowa Sól – „Ares” Nowa Sól 1:3 (25:23, 15:25, 19:25, 23:25)

Ares”: Grzegorz Kuzemczak, Piotr Kuzemczak, Rafał Dudziński, Grzegorz Babacz, Paweł Tyrakowski, Nikolas Sarnowski, Maciej Rewus, Rafał Snoch.

„Stracone Talenty”: Łukasz Wawer, Marek Dubeltówka, Rafał Popiołek, Robert Gondyk, Mariusz Nowak, Cezary Grajner, Michał Rybarczyk, Jakub Czarnecki, Piotr Flis

Pierwszy set w tym mistrzowskim meczu był bardzo równy. Wydawało się, że Ares postawi kropkę nad „i”, prowadził 19:18, ale rywal zaczął grać bardzo skutecznie w końcówce, dzięki czemu doprowadził do remisu a potem fantastycznie zakończył set na swoją korzyść.
Ale dwa kolejne sety… Najbardziej pasowałby tu obrazek niewielkiego słoika z naklejką „Stracone Talenty”, bo siatkarze Aresa zrobili z nich po prostu dżem.

Choć Popiołek i spółka poderwali się do walki w ostatnim secie, ostatecznie wyszło tak, że zerwali się jak ci chorzy na śpiączkę z powieści „W pustyni i w puszczy” – w ostatni bieg. Ares wygrał ten mecz i całe tegoroczne rozgrywki.
„Elektryk” Nowa Sól – „Gwoździe Zagłady” Głogów 1:3 (25:27, 25:23, 13:25, 21:25)
„Elektryk”: Jakub Pleśnierowicz, Adrian Zakrzewski, Adrian Kępiński, Tomasz Panasiuk, Maciej Greń, Jan Czarnecki
„Gwoździe Zagłady”: Marek Czaczyk, Filip Urbanowicz, Mariusz Wierzbicki, Michał Piwek, Justyna Tylutki, Patryk Koprowski

Młodzi Elektrycy po kiepskim początku złapali rytm, dogonili rywala do stanu 16:16, ale batalia w końcówce meczu pozwoliła wygrać doświadczonej ekipie z Głogowa.

Młodzież ugrała zwycięstwo w secie drugim i wynik wydawał się być sprawą otwartą, ale w secie trzecim bardzo ostro poszli z bloków startowych, sek w tym, że ktoś odkręcił je od podłoża i skończyło się fatalnie. Goście nie wypuścili prowadzenia już do końca meczu i w swoim debiucie w Nowosolskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki zajęli podium.