Doskonały tydzień Arki!

Arka Nowa Sól – TS Przylep 3:1 (1:0)
Bramki: Kołodziej 31’, Reus 65’, Smolin 87’

Arka: Wiśniewski – Graczyk, Smolin, Tomczak, Romaszko (41’ Ciebień), Reus, Rytwiński, Dębiczak (68’ Dybizbański), Ajryś, Błaszczak (59’ Rojek), Kołodziej (66’ Nazar)
Początek środowego meczu z TS Przylep Arka miała słaby i niebiosom może dziękować, że nic dla gości nie wpadło.
W 4. minucie Dzikowicz wyszedł sam na sam z Wiśniewskim, minął go, ale nie trafił w bramkę w prostej – wydawałoby się – sytuacji. W 19. Michał Lewaszow dynamicznie biegł lewym korytarzem i uderzył, choć gdyby podawał, pożytek byłby większy. Golkiper Arki zbił piłkę na róg. W 26. minucie Krzysztof Marczak uwolnił się przed polem karnym spod krycia obrońcy i oddał strzał, znowuż skórę ratował nam Wiśniewski. „Wiśnia” dobrą dyspozycję udowodnił później po kolejnym strzale z dystansu i uderzeniu głową Przemysława Bitnera, byłego zawodnika Arki. Tytaniczna praca Wiśniewskiego w bramce przełożyła się później na to, że to jednak Arka objęła prowadzenie.
W 31. minucie  Kołodziej przepychał się z obrońcą, wygrał to starcie fizyczne i z woleja nie dał szans Królowi na skuteczną reakcję. Jest 1:0. Tyle do przerwy.
A po niej nowosolanie grali z minuty na minutę lepiej, naprawdę dobrze się oglądało grę podopiecznych trenera Sawickiego. Potwierdzeniem 65. minuta. Kołodziej mądrze zaczekał z lewej strony, zwolnił akcję, zagrał idealnie do Reusa, który przyjął i przymierzył tak, że bramkarz Przylepu nie zdążył nawet odprowadzić piłki wzrokiem. 2:0.
Dobrą zmianę dał potem Nazar, który często nękał obrońców, nie dawał im spokoju. W 70. minucie miał idealną okazję, lecz po jego strzale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybili obrońcy.
W 87. minucie bramkę – a jakże – zdobywa Smolin i sprawa trzech punktów jest rozstrzygnięta, mimo że minutę później na 3:1 trafia jeszcze Wypijewski. W doliczonym czasie Ajryś strzelił z wolnego w słupek.
Komplet punktów zostaje w Nowej Soli.

Dąb Przybyszów – Arka Nowa Sól 1:2
Bramki: Rojek 2’, Ajryś 33’

Arka: Wiśniewski – Graczyk, Tomczak, Kubiak, Ciebień, Reus, Rytwiński, Dębiczak (Romaszko), Rojek (Romański), Ajryś (Błaszczak), Kołodziej (Nazar)
 Arka zaczęła w sobotę wyśmienicie. Już w 2. minucie wynik otworzył Rojek. Na 2:0 w 33. minucie podwyższa Ajryś dobijając uderzenie Dębiczaka.
W drugiej połowie w poprzeczkę trafił Reus, a później inicjatywę przejęli gospodarze, wszak musieli gonić. Zdołali strzelić tylko w 60. minucie, tym samym wygrywamy ważny mecz na trudnym terenie 2:1.