XIX turniej judo z „Ósemką”

Przez cztery maty hali przy ulicy Botanicznej przewinęło się blisko 200 zawodników z 20 klubów z Polski i Niemiec.

Jak na zawody mistrzowskie przypadło, stały one na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym, co zgodnie podkreślały przyjezdne ekipy. Rangę zawodów podniosła obecność prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza, który najlepszym zawodnikom wręczał medale.

Nasi judocy osiągnęli następujące wyniki: U15 chłopcy  – złote medale zdobyli Karol Boś, Dominik Dłuski, Szymon Radziusz, – srebro Michał Buda wszyscy UKS Ósemka, U13 chłopcy – złote medale Roszak Jakub, Szymkun Kacper Ippon Kożuchów, Kuzioła Nikodem Ósemka, – srebro Ozgowicz  Miłosz( Ippon), brąz wywalczyli Karol Babiarczuk, Karol Kostrzon (Ósemka), Janikowski Jędrzej, Grześków Mateusz (Ippon), U13 dziewczęta: złoto – Wijatkowska Matylda, Malinowska Zofia,Sawicka Alicja, Chrzanowska Roksana (Ippon), Bilińska Hanna, Solska Katarzyna (Ósemka), srebro – Milewska Iga, Pieczyńska Maria (Ósemka), brąz – Kąkol Nadia (Hajime Bytom Odrzański), U11 chł. złoto – Delimata Ismail,Biadała Natan, Murczyński Adam, srebro – Półtorak Lucjan, Kik Adrian wszyscy Ósemka, Kicyła Franciszek (Ippon), brąz – Kołaczkiewicz Mateusz, Lacroix Filip (Ósemka),U11 dz. złoto- Lachowicz Karolina, Misztal Laura, Kierzyk Amelia, Wyciszkiewicz Weronika (wszystkie Ósemka), Czergiejko Karolina (Hajime), srebrne – Piwowarczyk Liwia, Dudziak Zuzanna (Ósemka), U9 dz złoto – Piotrowska Lena (Ippon),Gurgacz Sara, Peter Klaudia (Hajime), srebro – Ożóg Marlena (Ósemka), Biernat Wiktoria (Hajime), brąz – Szumilas Julia (Ósemka),U9 chł złoto – Peter Maciej (Hajime), Gajowiec Leon (Ippon), Jędraszak Kacper (Ósemka), srebro – Bączykowski Jan (Ippon), Wyciszkiewicz Bartek (Ósemka), Gajowiec Oliwier (Ippon), brąz – Delimata Sławomir, Wojtyniak Jakub, Fedan Igor ( Ósemka), U7 złoto – Mandzyn Wojciech, srebro – Kołtko Filip (Ósemka).

Drużynowo zawody wygrała UKS Ósemka, drugie miejsce zajęła Sparta Sława, a  trzecie miejsce zdobył Ippon Kożuchów.

– Chciałbym podziękować rodzicom za wspaniałe wypieki na zawody, za pomoc przy transporcie sprzętu na salę i rozkładanie tatami, starszym zawodnikom za obsługę techniczną zawodów, dyrektorowi Mosir-u oraz obsłudze hali. Trzymamy wysoki poziom organizacyjny turnieju, stąd chętnie przyjeżdżają do nas zawodnicy z wielu klubów – podsumował zawody trener Andrzej Bączykowski.