Ewa Boś z brązem na Mistrzostwach Świata!

Nowosolanka reprezentująca na co dzień barwy SKF Boxing Zielona Góra sprawiła dużo radości trenerom i kibicom. Boś na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie zdobyła w K-1 brąz w kategorii do 48 kg. Polska kadra wróciła do kraju z 31 medalami

Ewa Boś to zawodniczka utytułowana i fani sportów walki z Nowej Soli, Zielonej Góry i okolic nie kryli, że chcieliby ją zobaczyć z medalem w Budapeszcie.

Na co dzień Boś trenuje w zielonogórskim SKF Boxing. Od lat walczy w kategorii wagowej do 48 kg.

Po walce w marcu w Legnicy z Dagmarą Tchorek, którą wygrała i zdobyła Mistrzostwo Polski K-1 Polskiego Związku Kickboxingu, Ewa mówiła na łamach „Tygodnika Krąg”: – Czuję, że mam formę i mimo wieku nadal chcę walczyć. Letnie obozy i ciężkie treningi zimowe dały efekty, teraz muszę to tylko przełożyć na walki w ringu. Wiem, że mogę konkurować z najlepszymi zawodniczkami z mojej wagi.

Ewa Boś nie myliła się – może śmiało konkurować z najlepszymi zawodniczkami na globie. Na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie walczyła świetnie. Zgarnęła brąz w K-1 w kategorii – a jakże – do 48 kg.

Polacy zdobyli na imprezie 12 złotych medali, cztery srebrne i 15 brązowych. Startowała cała śmietanka najlepszych fighterów na świecie. – Nasi reprezentanci po raz kolejny potwierdzili, że należą do najlepszych. Prezes związku Piotr Siegoczyński, wszyscy szkoleniowcy kadry i klubowi oraz przede wszystkim kibice kickboxingu mają powody do radości – czytamy w podsumowaniu imprezy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Kickboxingu.

Do tematu brązowego medalu z MŚ Ewy Boś wrócimy za tydzień.