Wysoka przegrana szczypiornistów

Podopieczni trenera Roberta Kołodyńskiego ponieśli porażkę u siebie z Forzą Wrocław w II lidze dolnośląskiej. Porażkę bezapelacyjną, bo aż dziesięcioma golami

MKST Astra Nowa Sól – KS Forza Wrocław 17:27 (9:13)
Astra: Rapiejko, Kowalski, Lotko, Bortnowski, Adamek, Marciniak, Kokot, Grygorowicz, P. Nowakowski, R. Nowakowski, Kujawa, Lisiewicz, Hołubek, Paszkiewicz, Wysocki, Ceglarz

Od początku goście wiedli prym, prowadzili albo dwoma, albo jednym golem. Taka sytuacja utrzymywała się długo. W 19. minucie Forza nie trafia, mamy piłkę, momentalnie reaguje trener gości i wnioskuje o czas. Astra nie mogła rzucić ósmej bramki, w ofensywie byliśmy nieskuteczni, w składaniu akcji nieporadni. Efekt? Forza rzuca na 9:7, w 23. 10:7, a w 25. 11:7…

Do przerwy na tablicy wyników 13:9 dla przyjezdnych z Wrocławia.

Po przerwie było jeszcze gorzej. Szczypiorniści z Nowej Soli w dalszym ciągu mieli problem konstruowaniem akcji ofensywnej, Forza była twarda z tyłu, przejmowała piłkę i wyprowadzała mocne kontrataki. Niestety, ale byliśmy bezradni. Dodatkowo nasi piłkarze ręczni łapali kary, które nie ułatwiały gonienia wyniku. W 47. minucie graliśmy w… trzech.

Wynik był dla Astry coraz gorszy. Ostatecznie skończyło się na 17:27.

W następnym meczu zagramy w Kątach Wrocławskich z UKS GOKiS. Kolejny mecz u siebie 4 listopada z Dzierżoniowem.