Spartanie przejęli Botaniczną

Ruch oporu pod nazwą Astra Nowa Sól padł pod naciskiem szturmu Sparty Oborniki w hali przy ul. Botanicznej. Mecz w ramach II ligi piłki ręcznej pokazał różnicę umiejętności, jaka dzieliła gospodarzy i gości, którzy w tabeli są na podium

MKST Astra Nowa Sól – SKF KPR Sparta Oborniki 23:32 (9:17)

Astra: Rapiejko, Kowalski, Lotko, Bortnowski, Marciniak, Grygorowicz, P. Nowakowski, R. Nowakowski, Kujawa, Gołębiowski, Lisiewicz, Hołubek, Paszkiewicz, Hajnysz, Wysocki, Ceglarz

Nasi szczypiorniści podeszli do niedzielnego meczu u siebie bardzo zdeterminowani. Z minuty na minutę jednak uchodziło z nich powietrze, a z przyjezdnymi było odwrotnie – łapali wiatr w żagle.

Zaczęliśmy obiecująco. W 1. minucie piłkę przejął Kowalski, pomknął w kierunku bramki Sparty i pewnym rzutem dał nam prowadzenie. W 6. minucie jednak już dwiema bramkami prowadzili Spartanie. Było 3:1.

Dziesięć minut później 6:3 dla Sparty. Przewaga rosła. W 10. Grycman rzuca z rzutu karnego dziesiątego gola dla gości, jest 10:4. Kiedy w 24. minucie na tablicy wyników widniało 12:6, o czas poprosił trener Astry Robert Kołodyński.

Cztery minuty później czerwoną kartkę dostał Tepper, zawodnik gości, za to, że poczęstował łokciem Paszkiewicza. Szczypiorniście Astry nic wielkiego się nie stało, bo do mięczaków nie należy.

Tyle do przerwy. Przegrywamy ze Spartą 17:9.

Mieliśmy w drugiej połowie całkiem dobry początek, dzięki czemu już w 36. minucie stratę zredukowaliśmy do sześciu goli – 19:13.

Problem z tym, że później nowosolanie nie wykorzystywali stwarzanych przez siebie sytuacji, a wyżej notowana Sparta była bezwzględna w ofensywie kończąc większość ze swoich kontrataków. I tak jej przewaga wzrastała.

W 46. o czas prosił Marek Arciszewski, trener zespołu gości, bo rzuciliśmy trzy bramki pod rząd. Na niewiele to się zdało. Ostateczny wynik? 32:23 dla faworyzowanej Sparty.

W następnej kolejce piłkarze ręczni z Nowej Soli pojadą do Kościana na mecz z Tęczą.