Zielonogórzanie wygrali w turnieju Arki [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

Nowosolski klub rokrocznie organizuje dla dzieciaków w różnych kategoriach wiekowych zawody piłkarskie w hali przy ul. Botanicznej. W ubiegłą niedzielę grali żacy. W finale zespół MUKS 11 Zielona Góra pokonał Tęczę Krosno Odrzańskie 5:1

W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, nie tylko z powiatu nowosolskiego: grały dwie Arki, Odra Bytom Odrzański, Tęcza Krosno Odrzańskie, UKS Pieńsk, kapela z Dolnego Śląska, Sprotavia Szprotawa, Mar-Goll Sława i MUKS 11 Zielona Góra.
Po początkowych rozgrywkach nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. W meczu o siódme miejsce Mar-Goll pokonał Pieńsk 1:0; spotkanie o piąty plac przyniosło sporo emocji, Arka A Nowa Sól zremisowała w regulaminowym czasie gry z Odrą Bytom Odrzański 1:1 (w karnych 2:0 dla Odry).
Arka B zajęła w turnieju trzecie miejsce. W meczu o najniższy stopień podium podopieczni trenera Jacka Adamczaka pokonali 2:0 Sprotavię.
A co w finale? W nim MUKS 11 Zielona Góra pewnie ograł krośnieńską Tęczę 5:1.
– Nasi chłopcy pochorowali się i w niedzielę mieliśmy zdziesiątkowany skład – mówi Krzysztof Rojek, prezes Arki Nowa Sól. – Szczególnie pod górkę miał nasz starszy rocznik. Zawsze zimą staraliśmy się organizować turnieje dla naszych młodych piłkarzy i będziemy to kontynuować. W grudniu brały w nich udział głównie drużyny powiatowe, teraz rozszerzyliśmy to trochę na drużyny z innych powiatów województwa lubuskiego, był też zespół z woj. dolnośląskiego.
A już w najbliższą niedzielę 28 stycznia kolejny turniej Arki w hali przy ul. Botanicznej. Tym razem na boisku powalczą orliki. Start o godz. 10.00.