Piłkarze sparują. Pozbieraliśmy wyniki i strzelców

Nasze drużyny rozpoczęły już okres sparingowy przed rundą wiosenną. W Czarnych Rudno zagrał Tomasz Malinowski. I strzelił bramkę z karnego, Czarni przegrali 3:6. Jak poradziły sobie inne ekipy z powiatu?

Arka Nowa Sól na sparing do Głogowa z miejscowymi juniorami Chrobrego pojechała w 13 osób, w tę liczbę wliczyć należy też dwóch bramkarzy. Kadrę zatem Grzegorz Kopernicki, nowy trener Arki, miał wąską. Nowosolanie do przerwy remisowali 0:0, w pierwszej połowie i na początku drugiej wyglądało to całkiem nieźle, ale potem – co przyznają sami zawodnicy – Arka siadła kondycyjnie. To normalne na tym etapie przygotowań. Miejmy nadzieję, że w lidze będzie inaczej. Nowosolanie przegrali finalnie 0:3.

Czarni Rudno, podopieczni trenera Krzysztofa Karpińskiego, grali z Mirostowiczanką Mirostowice Dolne – to zielonogórska A-klasa, grupa czwarta. Mirostowice wygrały 6:3, dla nas trafiali Karpiński z wolnego, Tomasz Malinowski z karnego i Karim Bławuciak. Co warte uwagi, w Mirostowicach grało… ośmiu testowanych Brazylijczyków. Cieszy szczególnie gol Malinowskiego, który do lokalnego futbolu wraca po latach, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Poznali go miejscowi kibice w Żaganiu, bo „Malina” grał w przeszłości m.in. w Czarnych Żagań.

GKS Siedlisko sparował z Iskrą Małomice. Siedliszczanie wygrali 2:0, dwa gole strzelił Dariusz Kula, gość w Siedlisku nie do zastąpienia.

Jak poradziła sobie Korona? Kożuchowianie zremisowali 2:2 z Piastem Iłowa. Ukłuli dla nas Strugaru i Juszkiewicz.

Mieszko Konotop zwyciężył 2:1 z naszpikowaną nowosolanami Szprotawą. Gole dla nas strzelali Adam Bajon i jego brat Michał – z karnego.

Amator Bobrowniki w Głogowie strzelił Pogoni trzy gole, stracił dwa. Dla Amatorów trafiali Zawojek, Marek Lewandowski i Rechun. Dla podopiecznych Rafała Galasa, czyli Pogoni – Mariusz Pojnar i Juncewicz.

Z Czarnymi Żagań grała Odra Bytom Odrzański. Bytomianie pokonali rywali 4:3, do siatki wpakowali piłkę dwukrotnie Michał Konsewicz, raz Maciej Konsewicz, raz Mikita Loboda.