Arka grała w Krośnie i Szprotawie [ZDJĘCIA]

Klub Arka Nowa Sól to nie tylko czwartoligowcy. To też zdolni młodzi chłopcy, którzy stawiają pierwsze kroki w piłce. Dwie drużyny z Nowej Soli brały ostatnio udział w turniejach dla najmłodszych zawodników

Piłkarze Arki z roczników 2002, 2003 i 2004 grali w Krośnie Odrzańskim w dobrze obsadzonym turnieju futsalu. – Zajęliśmy czwarte miejsce i potwierdziliśmy przynależność do czołówki województwa w tej kategorii wiekowej – mówi trener zespołu Bogumił Potażnik.

Wygrał Progres Gorzów Wlkp., miejsce drugie dla gospodarzy z Tęczy, najniższy stopień podium przypadł Czarnym Witnica. Za Arką na piątym miejscu uplasował się gorzowski Stilon, niżej Spartakus Zielona Góra i Carina Gubin.

W niedzielę rano żacy Arki pojechali natomiast do Szprotawy na turniej Małych Orłów. – Poziom rozgrywek na bardzo wysokim poziomie, turniej był pełen emocji, radości, łez i walki – czytamy na FB Sprotavii Szprotawa. – Podczas zmagań nikt nie był przegrany, bo każdy zostawił serce na boisku. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Nietypowy turniej, więc początek również nietypowy – zaczęło się od wspólnej rozgrzewki dla wszystkich drużyn przy muzyce prowadzonej przez Bogusławę Marcinkiewicz-Lewandowską, jedną z naszych fitmam. Po rozgrywkach grupowych odbył się konkurs żonglerki.

W turnieju uczestniczyły drużyny: Football Academy Bolesławiec, Czarni Żagań, Akademia Młody Talent Żary, Błękitni Olbrachtów, Akademia Piłkarska Falubaz Żagań, Zjednoczeni Brody, Arka Nowa Sól, Zagłębie Lubin, KS Sprotavia I i KS Sprotavia II.
Po poszczególnych meczach najlepszym zespołem okazali się lubinianie, miejsce drugie dla Zjednoczonych Brody, trzecie zajęli reprezentanci Czarnych Żagań. Żacy Arki, podopieczni trenera Jacka Adamczaka, byli na czwartym miejscu.