Dwie piąte turnieju pingponga za nami

MOSiR zaplanował w tym roku pięć imprez w ramach Grand Prix Nowej Soli w tenisa stołowego. Druga z nich odbyła się w ubiegłą sobotę. Liderem po dwóch turniejach w kategorii seniorów jest Tomasz Jackowski. Ma 31 punktów

W sobotę w hali przy ul. św. Barbary wśród młodzieżowców zwyciężył Emanuel Skrzypczak z Wijewa, drugi był jego kolega z tej samej miejscowości Sebastian Ławecki, najniższy stopień podium wywalczył Daniel Grabara ze Spartakusa Otyń. Ten ostatni prowadzi również w klasyfikacji generalnej, ma 28 oczek. Dwa mniej uzbierał Marcin Wolnik, pięć mniej Michał Kołaczkiewicz.

Wśród seniorów zwyciężył drugi turniej Paweł Żarski z Opalenicy, wyprzedził zielonogórzan Tomasza Jackowskiego i Krzysztofa Stocika. W generalce pierwszy jest póki co Jackowski (31 pkt), za nim ex aequo Stocik i Filip Lewandowski (23).

Oldboje młodsi – tutaj zwyciężył w sobotę Mirosław Ciulkiewicz z Łagowa, w pokonanym polu zostawił m.in. drugiego Tomasza Grzebieluchę i trzeciego Tomasza Skrzypczaka. Po dwóch turniejach prowadzi Skrzypczak – 29, za nim są Grzebielucha (26) i Bartłomiej Maracz (23).

Ostatnią kategorią są oldboje starsi. Roman Kapral z UKS Dziesiątka nie miał sobie równych podczas ostatnich zmagań. Miejsce drugie Leszek Mikołajczuk, trzecie Zbigniew Cybulski. Klasyfikacja najlepszych po dwóch odsłonach: Leszek Mikołajczuk – 31, Roman Kapral – 27 i Andrzej Floryszczak – 26 punktów.

Trzeci turniej odbędzie się w najbliższą sobotę 24 lutego. Początek imprezy zawsze o godz. 9.30 – młodzieżowcy i seniorzy, a o 11.00 będą grać oldboje. Zapisy przyjmowane na miejscu w hali przy ul. św. Barbary w godz. 8.45-9.15 (seniorzy i młodzieżowcy), oldboje mogą zapisywać się w godz. 10.00-10.45.