Radość z punktu w Bytomiu [DUŻO ZDJĘĆ, WYNIKI]

I to jest radość uzasadniona, bo Odra wyrównała na 2:2 w ostatniej minucie meczu. Piłka ruszyła na dobre. Wreszcie

Odra Bytom Odrzański – Dąb Przybyszów 2:2 (0:1)

Bramki: Borowiecki 64’ (k), Loboda 90’ – Skiba 42’ (k), Kręc 71’

Odra: Tyźlik – Chłopowiec, Borowiecki, Kozłowski (ż), Dziubański, Karbowiak, Maciej Konsewicz, Michał Konsewicz (83’ Lewandowski), Romek (62’ Wojtkowiak), Kostrzewa, Loboda

Widać było, że obie ekipy dopiero startują, grają pierwszy mecz. Na boisku było sporo chaosu.

Odra miała swoje szanse. W 7. minucie Dziubański strzelał z prawej strony pola karnego, piłkę zbił Korczak. Później szybka akcja przed polem karnym, klepka, Romek był bliski dojścia do prostopadłej piłki, ale uprzedził go bramkarz Dębu. Dobrze w tym meczu stałe fragmenty gry bił Dziubański, w 13. minucie po jednym z nich był kocioł w polu karnym gości, lecz na kotle się skończyło, efektu bramkowego nie było.

W 33. po kontrze sytuację sam na sam miał Kamil Kruszyński z Dębu, Tyźlik zachował się perfekcyjnie i uchronił bytomian przed stratą bramki. Niespełna 10 minut później sędzia dyktuje karnego, do teraz w Bytomiu na rynku trwają rozmowy, czy w ogóle rzut karny Dębowi się należał. Jedenastkę na bramkę zamienia Skiba, były gracz Odry. Pierwsza połowa kończy się jednobramkowym prowadzeniem przyjezdnych.

W 49. minucie długa piłka Karbowiaka na Lobodę, nasz zawodnik lobuje bramkarza, pomylił się nieznacznie. W 53. dali o sobie znać bracia Konsewiczowie, wrzucał Maciej, Michał główkował, ekwilibrystycznie obronił Korczak. Następnie Skiba trafił w poprzeczkę, piękny był to strzał, głogowianin kolejny raz pokazał, że lewą nogę ma niesamowitą!

W 64. minucie wyrównujemy, rzut karny po faulu na Lobodzie wykorzystał Marceli Borowiecki.

Niestety, w 71. piłka odbiła się na boisku dość nieoczekiwanie, przeszła Karbowiaka na 20. metrze, pomknął z nią Kręc i strzałem z fałsza w kierunku dalszego słupka ponownie dał prowadzenie gościom. Chwilę później stadiony świata – Maciej Konsewicz złożył się do strzału nożycami, równie pięknie wybronił to uderzenie Korczak.

Odra do końca walczyła o remis. I to się opłaciło. W 90. minucie Dziubański wrzucił z wolnego, piłka przeszła pole karne, zamknął akcję Loboda i było 2:2!

– Emocji było dużo w tym meczu, punkt trzeba przyjąć z honorem – mówi Henryk Mazurkiewicz, trener zespołu z Bytomia Odrzańskiego. – Widać, że jeśli chodzi o jakość piłkarską po zimie, musimy jeszcze wiele zrobić. Brakuje rytmu i czucia piłki. Dąb piłkarsko prezentował chyba jednak się lepiej, ale ambicja i gra do końca opłaciły się. Cieszę się z tego punktu, Dąb jest wysoko w tabeli i ma więcej klasowych zawodników.

W następnym numerze obszerny wywiad z trenerem Mazurkiewiczem.

Arka Nowa Sól przegrała w niedzielę w Świebodzinie 3:0. Korona w 18. kolejce nie grała z powodu złego stanu boiska w Witnicy, startuje w tym tygodniu.

Wyniki 15. kolejki klasy A:

Czarni Rudno – Falubaz II Zielona Góra (goście wycofali się)

Permalink

Ja jestem kibicem i przychodzę na takie mecze żeby zobaczyć walkę ludzi na boisku nie raz znajomych którzy z sobą grali , tak jak w tym meczu ale SĘDZIOWIE proszę was jak się nie znacie to nie przeszkadzajcie główny i boczny od str. trybun ludzie proszę o jedno chociaż podstawy przed wyjazdem na mecz . POCZYTAJCIE po oglądajcie zapytajcie lub spytajcie starszych sędziów co mają doświadczenie albo nie tylko poczytajcie podstawy.