Złota dwójka karateków. Leśniewska i Czarnecki mistrzami

Aleksandra Leśniewska i Bartosz Czarnecki z NKKK zostali Mistrzami Makroregionu Dolnośląskiego

Zawody odbyły się w Lubinie. To były Mistrzostwa Markoregionu Dolnośląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Rywalizowano w kata i kumite, startowało 213 zawodników z 24 klubów z całego kraju.

– Po kolejne tytuły Mistrzów Makroregionu, tym razem Dolnośląskiego, sięgnęli

Aleksandra Leśniewska (kumite – 60 kg seniorek ) i Bartosz Czarnecki (kumite – 70 kg

juniorów). Ola Leśniewska zajęła również pierwsze miejsce na podium w dodatkowej kategorii

kumite WKF i trzecie w konkurencji kata. Z tymi wynikami Ola wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju – mówi trener Andrzej Czarnecki.

Hubert Dudek był trzeci w kat. kumite junior +70 kg; Adam Kasprzak trzeci w kumite juniora mł. 55 kg; Szymon Ścibiorski trzeci w kumite WKF junior, Łukasz Podpora drugi w kumite juniora mł. 50 kg i trzeci w kumite WKF w tej samej kategorii; Igor Dondajewski trzeci w kumite juniora mł. 50 kg i trzeci w kumite WKF; Michał Dondajewski zajął drugie miejsce w kumite WKF młodzików.

Klub z Nowej Soli zajął czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.