Szereg startów Olimpu. Reprezentanci Polski pojechali na Puchar Europy

A najważniejsze z nich w ostatnim czasie to Puchar Europy w Berlinie i Puchar Polski – limity do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczyrku

Pięcioro Pomarańczowych startowało w stolicy Niemiec. Najlepiej wypadła Agata Pałka. Po dwóch wygranych stanęła do walki o wejście do finału ćwiartki z Turczynką. – To była bardzo ważna walka. Rywalka Agaty była ustawiona na kontrataki i takim sposobem po ataku Agaty wygrała walkę. Uniemożliwiło jej uczestnictwo w dalszej rywalizacji. Amadeusz Lewandowicz, Zuzanna Pietrzak, Maciej Szota i Jakub Kubicki zakończyli walki także w eliminacjach – wspomina występ swoich judoków Dariusz Giedziun, trener Olimpu Nowa Sól, klubu przy „Nitkach”.

Nasi byli także w Bytomiu na dobrze obsadzonym turnieju. Wrócili z piątym miejscami. To było kolejne przetarcie przed nadchodzącymi ważniejszymi zawodami. Piąte place wyszarpali Kamila Michalak, Konrad Losiak, Wojciech Krawczyk i Jakub Drzała.

A w ostatnią sobotę odbył się Puchar Polski – limity do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczyrku. – W tym roku medaliści z tego PP dostają automatyczny awans do Mistrzostw Polski juniorów młodszych (OOM). Było o co walczyć. Po Pucharze Europy w Berlinie nie było czasu na zadumę i odwieszenie judog na wieszak. Dla trójki naszych zawody zakończyły się awansem do OOM. Zabrakło trochę szczęścia A. Lewandowiczowi, który walczył o wejście do finału. Amadeusz pierwsze dwie walki wygrał przed czasem. Pojedynki o wejście do finału i o miejsce trzecie przegrał. Zajął miejsce piąte w kat. +90 kg. M. Szota w kat. 66 kg odpadł po dwóch walkach (1:1). Najlepiej zawalczyła Agata Pałka w 57 kg zdobywając złoto. Zuzia Pietrzak w nowej kat. do 48 kg doszła do finału i tu dopiero uległa przeciwniczce zdobywając srebro. Jakub Kubicki (kat. 55 kg), podobnie jak Amadeusz, doszedł do walki o wejście do finału, przegrał ją i w pojedynku o brąz wykonał rzut zapewniając sobie miejsce trzecie– mówi Giedziun.

Trzeba podkreślić, że Olimp w punktacji kobiet był pierwszy, w ogólnej klasyfikacji medalowej zaś czwarty. A walczyło 79 klubów z całego kraju!

W nadchodzący weekend piątka Pomarańczowych będzie reprezentować Polskę na Pucharze Europy kadetów w Teplicach.