Z Liliany Młynarczyk będzie pociecha! [GALERIA GIGANT]

Reprezentantka Astry Nowa Sól wybiegała trzecie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Wodnym Świecie. Biegacze zostawili na przełajowej trasie dużo zdrowia, wielu z nich potrzebowało trochę czasu, by po biegach dojść do siebie

Zawody odbyły się w sobotę. Dla organizatorów, czyli MOSiR-u i Astry Nowa Sól, były sporym wyzwaniem organizacyjnym. Przyjechało około 200 zawodników.

Jak radzili sobie nasi biegacze? Najlepiej zaprezentowała się Liliana Młynarczyk z Astry. W biegu na 1,5 km zajęła trzecie miejsce z czasem 5:47:54. Trener Ryszard Biesiada w rozmowie przed startem podkreślał, że liczy na medal Liliany.

Sama zawodniczka – jak to określiła – jest średnio z siebie zadowolona. – Ale nie jest najgorzej. Mimo wszystko to dobre osiągnięcie. Wydaje mi się, że za szybko zerwałam się na początku i później osłabłam, powinnam lepiej rozłożyć siły. Zajmowałam już w przeszłości pierwsze miejsca w różnych biegach, ale największym osiągnięciem jest dla mnie start w Mistrzostwach Polski, tam zajęłam 18. miejsce, ale nie nastawiałam się na nic więcej, bo trenuję dopiero od 1,5 roku. Jeszcze nie wiem, jakie będą moje najbliższe starty, to przyszłość – mówi Liliana Młynarczyk.

W tym samym biegu Zofia Chorostkowska była 17., czas 6:34:60.

W biegach przełajowych na 2 i 3 km chłopców nie brał udziału żaden nowosolanin.

Na 2,5 km biegła Aleksandra Ducka z Astry Nowa Sól, nasza zawodniczka była czwarta z czasem10:17:47.

W punktacji wojewódzkiej Lubuskie wygrało z Dolnym Śląskiem w stosunku 41:39. Jeśli chodzi o punktację klubową, Astra zajęła dziewiąte miejsce razem z trzema innymi klubami.

Startowały także szkoły, na 1200 metrów biegli chłopcy, na 900 m dziewczęta.

Imprezę należy uznać za udaną, oby na stałe wpisała się w kalendarz sportowych wydarzeń w Nowej Soli.

W poniedziałek na naszej stronie ukaże się wywiad z trenerem Ryszardem Biesiadą.