Arka na fali. Nareszcie gra się zazębiła [DUŻO ZDJĘĆ, WYNIKI]

Za podopiecznymi Grzegorza Kopernickiego ważna wygrana ze Spójnią Ośno Lubuskie. W szatni Arki Nowa Sól w końcu humory dopisują, bo zespół w ostatnich kolejkach prezentuje się naprawdę dobrze. Co u innych naszych czwartoligowców? Korona przegrała z Wartą, liderem, 0:1. Odra zainkasowała komplet punktów w meczu z Piastem Karnin

Arka Nowa Sól – Spójnia Ośno Lubuskie 4:1 (2:0)

Bramki: Nitka 8’, Dębiczak 10’, Nazar 59’, Lewicki 80’

Arka: Stankiewicz – Rytwiński, Reus, Kubiak (ż), Nitka (60’ Kieroński), Rojek (ż)(52’ Romański), Dębiczak, Nazar (ż), Lewicki, Wilczyński, Ajryś (65’ Wesołowski(ż))

Dlaczego mecz ze Spójnią był ważny? Po pierwsze, Arka grała u siebie, a gdzie zdobywać punkty w trudnej sytuacji, jak nie we własnych progach? Po drugie, Spójnia po 24. kolejkach miała tyle samo punktów co nowosolanie i jeden mecz rozegrany więcej. To trzeba było wygrać.

I poszło gładko. Już w 8. minucie spotkania wynik otworzył Piotr Nitka pięknym strzałem pod ladę.

Dwie minuty później było już 2:0 dla Arki. Wrzutka w pole karne, deską zgrywa na szósty metr Dariusz Nazar, a z najbliższej odległości piłkę do siatki pakuje Jakub Dębiczak.

Wyborny, wymarzony początek.

Później Nazar spróbował z rzutu wolnego, nieźle celował w kierunku dalszego słupka, lecz na posterunku był Damian Hertel. W 28. Nitka miał kolejną szansę, bramkarz skrócił kąt i zażegnał niebezpieczeństwo, dobitka piłkarza Arki poszybowała wysoko nad bramką.

Zespół z Nowej Soli miał okazję, by sprawę trzech punktów załatwić już w pierwszej połowie. W polu karnym faulowany przez Mateusza Durę był Nazar, do piłki na 11. metrze podszedł Szymon Ajryś, ale uderzył ją źle, na dobrej wysokości dla bramkarza i trzeci gol na nasze konto nie wpłynął.

Drugą część nowosolanie zaczęli obiecująco, niedługo po jej rozpoczęciu Dębiczak trafił z wolnego w poprzeczkę. Spójnia nareszcie próbowała się jakoś odgryźć, bo wcześniej była bezbronna. Z bardzo trudnej sytuacji dzięki refleksowi wyszedł Alan Stankiewicz ratując nas przed stratą bramki.

W 59. minucie Gracjan Lewicki pomknął prawą flanką, dograł idealnie do Nazara, któremu pozostało dostawić nogę. 3:0 dla Arki!

Napastnik Arki odwdzięczył się Lewickiemu w 80. minucie. Dał mu dobrą prostopadłą piłkę, a w sytuacji sam na sam Lewicki się nie pomylił. Jest 4:0, po meczu.

W końcówce jeszcze rozmiar porażki Spójnia zmniejszyła, strzeliła na 4:1.

Od momentu wygranej z Ilanką Arka wygląda zupełnie inaczej – pewniej, a przede wszystkim jest skuteczniejsza, bo sytuacje tworzyła sobie już w poprzednich kolejkach, ale brakowało celności, spokoju pod bramką. Po ostatnich wynikach wydaje się, że to się zmieniło. Odrodzenie zaliczył m.in. Dariusz Nazar, który zaczął strzelać.

Korona Kożuchów przegrała u siebie z Wartą Gorzów 0:1. Odra Bytom Odrzański pokonała outsidera z Karnina 3:2. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Lewandowski i dwukrotnie Maciej Konsewicz. N 3:2 Konsewicz trafił dopiero w 84. minucie, co pokazuje, że łatwo nie było.