Mecz na szczycie dla Cariny [ZDJĘCIA, WYNIKI]

To było jedno z tych spotkań, które mogą zadecydować o awansie do IV ligi. Amator Bobrowniki grał u siebie z liderem z Gubina. Goście wygrali 2:1

Amator Bobrowniki – Carina Gubin 2:1 (2:1)

Bramka: Zawojek 4’

Amator: Oborski (27’ Łoboda) – Mateusz Lewandowski (56’ Krawczyk), Grygorowicz (70’ Rechun), Pojnar, Marek Lewandowski (ż), Walter (75’ Słoński), Bajorski (56’ Stańko), Zawojek, Żurawski, Rozynek, Stankiewicz

Gubinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie Haraszkiewicz solowo wdarł się w pole karne Amatora, Oborski jego strzał odbił, Haraszkiewicz dobił raz jeszcze, sytuację ratował Grygorowicz, no ale nie uratował. Carina prowadzi 1:0.

Bobry nie opuściły głów. Już w 4. minucie zrobiło się 1:1. Walter wrzucał z rzutu rożnego, uderzenie Rozynka co prawda Torbiczuk obronił, ale wobec dobitki Zawojka z najbliższej odległości był już bezradny.

Od początku mocne meczycho. Później jednak tempo nieco siadło.

Przyjezdni mieli w pierwszej połowie sporą łatwość konstruowania akcji ofensywnych, które mogły przynieść im korzyść. W 15. minucie Jankowski dośrodkował z prawej strony, a z woleja nad celem strzelał napastnik gości. W 18. minucie najważniejsza, jak się potem okazało, akcja meczu. Butowicz nawinął przed szesnastką obrońcę na lewą nogę i huknął w same widły. Ponownie na prowadzeniu lider z Gubina.

W 27. minucie zawodnik gości brutalnie wszedł w starcie z Oborskim, śmiało można było dać za tę sytuację czerwoną kartkę dla gracza Cariny. Tak się jednak nie stało, a uraz „Dżenia” był na tyle poważny, że grać dalej nie mógł. Wszedł za niego Łoboda. Michał, wracaj do zdrowia!

Amator gonił. Chwilę potem zagrał koronkowo w okolicach pola karnego Cariny, Żurawski dograł do Rozynka, lecz strzał pomocnika Bobrów był zbyt lekki, żeby zaskoczyć golkipera gości. „Rozyn” miał też za mało miejsca, by lepszy strzał oddać.

A w drugiej połowie? Najpierw w 49. minucie Rozynek uderzał z wolnego, bronił dobrze tego dnia Torbiczuk. Następnie próbowali zmienić wynik: trzykrotnie Zawojek, Pojnar, Żurawski i ponownie Rozynek. W drugiej części bodaj tylko jedną groźną szansę mieli gubinianie, strzał Haraszkiewicza instynktownie odbił Łoboda.

Bez wątpienia ten mecz może okazać się kluczem w niedalekiej przyszłości, jeśli chodzi o awans do IV ligi. Carina wydatnie się do tego awansu przybliżyła. Ma punkt więcej niż drugi Promień Żary i jeden mecz do rozegrania więcej. Amator jest trzeci.