Nowosolanie w solnym mieście. NKKK w drodze

Po rewelacyjnym turnieju, który sami zorganizowali w Kożuchowie na zamku, karatecy NKKK startowali w Wieliczce na VIII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Solny. – Wzięło w nim udział ponad 400 zawodników z 45 ośrodków kyokushin – mówi o randze zmagań Andrzej Czarnecki, trener NKKK

Zawody odbyły się w sobotę 12 maja. Fighterzy startowali w kategoriach juniorów, młodzików, kadetów i dzieci.

Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushin. Sędzią głównym został shihan Andrzej Drewniak (9 dan).

– Na matach walczyło ponad 400 zawodników z 45 ośrodków kyokushin – mówi Andrzej Czarnecki, trener Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin.

Nie zabrakło naszych reprezentantów. – Tym razem podium należało do dwóch Julek z NKKK. Obie wygrały swoje kategorie zajmując najwyższe miejsca na podium: Julia Dudek zdobyła pierwszy plac w kategorii kumite młodziczek +50 kg, a Julia Lewandowska wygrała kategorię kumite kadetek – 40 kg. Pozostałym naszym zawodnikom zabrakło szczęścia, by stanąć na podium, jednak bez względu na zajęte miejsce wszyscy młodzi karatecy zasługują na słowa uznania i podziękowania za udział w zawodach, bo zaprezentowali się naprawdę dobrze na wielickim tatami – podsumowuje start Andrzej Czarnecki.