To był szalony mecz! Odra zapewnia sobie utrzymanie w Nowej Soli [DUŻO ZDJĘĆ]

Sześć goli zobaczyli kibice na stadionie w Nowej Soli. Miejscowi zadowoleni być nie mogą, bo tylko dwa z nich strzeliła Arka

To był mecz zaległy z 17 marca, wtedy nie odbył się z powodu niepogody i złego stanu boiska.

Odra Bytom Odrzański rozpoczęła derby znakomicie! Szybko bramkę strzelił Loboda, potem podwyższyli Wróbel i Maciej Konsewicz.

Arka na deskach z twardym nokautem…

Ale Maciej Konsewicz dostaje pod koniec pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Oderka gra w dziesiątkę przez ponad pół meczu. Arka momentalnie to wykorzystuje, pięknym strzałem Jan Romaszko strzela na 3:1.

Do przerwy tyle. Wśród kibiców pytanie: czy Odra grająca o jednego mniej będzie w stanie utrzymać zwycięski wynik?

Początek drugiej połowy był kluczowy. Bramkę strzela starszy z braci Konsewiczów – Michał – i jest 4:1 dla bytomian. Arka próbowała zmniejszyć jeszcze rozmiar porażki, gola ukłuł Kubiak. Później nowosolanie trafiali jeszcze w poprzeczkę i słupek, ale mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2 dla Odry.

Tym samym zespół z Bytomia Odrzańskiego zapewnił sobie utrzymanie po meczu derbowym, bo Budowlani Lubsko dostali ostre lanie w Przylepie – przegrali 5:1.

Obszerna relacja z El Clasico z wypowiedziami trenerów już w najbliższym wydaniu  „Tygodnika Krąg” we wtorek.