Międzynarodowi Mistrzowie Pomorza [PLUS PODSUMOWANIE SEZONU NKKK]

10 medali, w tym pięć tych koloru złotego wywalczyli na macie zawodnicy Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin na turnieju w niewielkim miasteczku Resko. Nasi podsumowali w ub. tygodniu swój sezon

Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza rozegrały się o Puchar Burmistrza tejże miejscowości. Startowało 260 karateków z 16 klubów z całego kraju, prócz tego Rosjanie.

– W ostatnim turnieju sezonu startowego 2017/2018 nasi wojownicy pokazali po raz kolejny swoje zaangażowanie, swoją determinację i wysoki poziom na ogólnopolskich matach – cieszy się Andrzej Czarnecki, trener Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin.

Rewelacyjnie zawalczyli ci, po których można się było tego spodziewać. W kata złote krążki i tytuły Mistrzów Pomorza zdobyli Bartosz Czarnecki w kategorii juniora i Michał Dondajewski w młodzikach (12-13 lat).

Tym razem do Nowej Soli ze srebrem w kat. seniorskiej wróciła Aleksandra Leśniewska (ale nie tylko, o czym za moment). W kata juniorów młodszych zmagania na trzecim miejscu zakończył Igor Dondajewski.

– W kumite, czyli w walkach trójka naszych zawodników stanęła na najwyższym stopniu podium: Bartosz Czarnecki w kat. junior open zdobył drugi złoty krążek dla miasta, a Aleksandra Leśniewska w kat. seniorek do 60 kg i Adam Kasprzak w juniorach młodszych do 55 kg również wywalczyli złoto. Srebrny medal w młodziczkach powyżej 50 kg przywiozła do domu Julia Dudek – wylicza trener Czarnecki.

Ponadto brązowe medale w swoich kategoriach zdobyli Julia Lewandowska – kumite dziewcząt 10-11 lat do 40 kg i Michał Dondajewski w młodzikach do 40 kg.

– Jak widać, koniec sezonu startowego okazał się dla naszych zawodników bardzo udany – podsumowuje Andrzej Czarnecki.

Pozostaje czekać na sezon następny!

Najważniejsze osiągnięcia zawodników Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin w tym sezonie:

10.03.2018 MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO NOWA SÓL

Andrzejewska Aneta – 2 M. – 12-13 lat do 50 kg kumite (walki)

Dorobisz Patryk – 3 M – 12-13 lat kumite WKF

Ścibiorski Szymon – 3 M. – 16-17 lat do 60 kg kumite, 3 M. – 16-17 lat kumite WKF

Czarnecki Bartosz – 1 M. kumite 16-17 lat junior do 70 kg – 3 M. kata

Dudek Hubert – 1 M. kumite 16-17 lat junior do 75 kg

Blicharski Michał – 3 M. kumite senior do 85 kg

Leśniewska Aleksandra – 1 M. kumite senior do 60 kg, 1 M. kumite senior WKF, 2 M. kata senior

Wasielewska Agnieszka – 2 M. kumite senior do 60 kg, 3 M. kata senior

Zdzisław Ochocki – 3 M. Kumite masters – 85 kg

24.03.2018 MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO LUBIN

Leśniewska Aleksandra – I m. kumite senior – 60 kg, I M.kumite WKF senior, III M. Kata

Czarnecki Bartosz – I M. kumite junior – 70 kg

Dudek Hubert – III M. kumite junior + 70 kg

Kasprzak Adam – III M. kumite junior młodszy – 55 kg

Ścibiorski Szymon – III M. kumite WKF junior

Podpora Łukasz – II M. kumite junior młodszy – 50 kg, III M. kumite WKF junior młodszy

Dondajewski Igor – III M. kumite junior młodszy – 50 kg, III M. kumite WKF junior młodszy

Dondajewski Michał – III M. kumite WKF młodzik

05.05.2018 XI OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W KARATE KYOKUSHIN KOŻUCHÓW ZAMEK

Mistrzowie Województwa Lubuskiego

Bartosz Czarnecki w kategorii kumite juniorów +70 kg oraz kata juniorów
Aleksandra Leśniewska w kategorii kumite seniorek open

Adam Kasprzak w kategorii kumite juniorów młodszych – 50 kg

Julia Lewandowska w kategorii kumite młodziczek + 35 kg

Pozostałe wyniki nowosolskich zawodników:

KATA:

Kadetki:

Lewandowska Julia – 2 m
Młodziczki

Dudek Julia – 4 m
Junior Młodszy:

Kasprzak Adam – 4 m

Junior

Dudek Hubert – 2 m
Ścibiorski Szymon – 3 m
Seniorki
Leśniewska Aleksandra – 2 m

KUMITE:

Kadeci pow. 35 kg:

Janicki Adrian – 4 m

Młodziczki do 40 kg

Andrzejewska Aneta – 2 m

Młodziczki pow. 40 kg

Dudek Julia – 2 m

Młodzik – 40kg

Dondajewski Michał – 4 m

Młodzik + 40 kg

Wawrzyniak Kamil – 3 m

Janicki Dawid – 4 m

Junior Młodszy – 50 kg

Dondajewski Igor – 2 m

Podpora Łukasz – 3 m

Junior +70 kg

Dudek Hubert – 2m

09.12.2017 PUCHAR POLSKI WROCŁAW

Bartosz Czarnecki – I MIEJSCE – Kumite junior młodszy

21.10.2017 MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Bartosz Czarnecki – III M. – Kumite

13-14.10.2017 MISTRZOSTWA EUROPY ŚWINOUJŚCIE

Aleksandra Leśniewska – III M. kumite seniorek

09.09.2017 MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA SIERADZA

Bartosz Dygas – II M. kata junior

Bartosz Czarnecki – I M. – Kumite junior młodszy

Aneta Andrzejewska – III M. – kumite kadet

Igor Dondajewski – III M. – kumite kadet

Michał Dondajewski – III M. – kumite 12-13 lat

Łukasz Podpora – III M. – kumite kadet

04.11.2017 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN JASTRZĘBIE ZDRÓJ

Aleksandra Leśniewska – I M. kumite seniorek

Julia Lewandowska – I M. Kumite kadetek

Bartosz Czarnecki – I M. Kumite junior młodszy (open)

Hubert Dudek – I M. Kumite junior

Michał Blicharski – II M. Kumite seniorów

Aneta Andrzejewska – III M. Kumite młodziczek

28.04.2018 IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN „SARI CUP” ŻORY

Leśniewska Aleksandra I M. kumite senior – 60 kg, II M. Kata seniorek

Czarnecki Bartosz I M. kumite junior – 70 kg, III M.kata juniorów

Hubert Dudek – III M. kumite junior + 75kg

Ścibiorski Szymon – III M. kumite junior – 60kg

Adam Kasprzak – III M. kumite junior młodszy – 55kg

Julia Lewandowska – III M. Kumite dziewcząt 10 – 11 lat

26.05.2018 IV Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin Ruda Śląska

Czarnecki Bartosz – I M. – kumite junior do 75 kg

Dondajewski Igor – II M. – kumite junior młodszy do 50 kg

09.06.2018 Międzynarodowe Mistrzostwa PomorzaResko

Dondajewski Michał – I M. w kategorii kata młodzik 12-13 lat

Leśniewska Aleksandra – III M. w kategorii kata seniorek

Leśniewska Aleksandra – I M. w kategorii kumite seniorek do 60 kg

Czarnecki Bartosz – I M. w kategorii kumite junior open

Adam Kasprzak – I M. w kategorii kumite junior młodszy do 55 kg

Julia Dudek – II M. – w kategorii kumite młodziczek +50 kg

Lewandowska Julia – III M. kumite dziewcząt 10-11 lat do 40 kg

Dondajewski Michał – III M. w kategorii kumite młodzik 12-13 lat do 40 kg

Osoby nagrodzone na zakończeniu sezonu za pracę w sezonie 2017/2018:

Grupa początkująca dzieci

  1. Kajetan Spisak 10 pkt – najlepszy zawodnik
  2. Hubert Kwiatkowski – duch walki

Grupa dzieci zaawansowana

  1. Wiktoria Herman 21 pkt – najlepszy zawodnik
  2. Hanna Rzeszowska – duch walki

Grupa młodzieży początkująca

  1. Jakub Częstochowski 8 pkt – najlepszy zawodnik
  2. Karolina Majewska – duch walki

Grupa młodzieży zaawansowana

  1. Julia Dudek 22 pkt – najlepszy zawodnik
  2. Łukasz Podpora – duch walki

Grupa początkująca – filia w Kożuchowie

  1. Filip Sztonyk 3 pkt – najlepszy zawodnik
  2. Michał Pokorski – duch walki

Grupa zaawansowana – filia Kożuchów

  1. Julia Lewandowska 34 pkt – najlepszy zawodnik
  2. Michał dondajewski – duch walki

Grupa dorosłych – sensei Czarneckiego

  1. Bartosz Czarnecki 43 pkt – najlepszy zawodnik
  2. Adam Kasprzak – duch walki

Grupa dorosłych – sensei Leśniewskiego

  1. Aleksandra Leśniewska 39 pkt– najlepszy zawodnik
  2. Andrzej Herman – duch walki.
Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *