Ulga. Kapitan Arki: Gdybyśmy spadli, byłaby katastrofa [ZDJĘCIA, WYNIKI]

W Bytomiu Odrzańskim i w Nowej Soli kibice odetchnęli. I Odra, i Arka utrzymały się w IV lidze

Arka Nowa Sól – TS Przylep 3:1 (2:0)

Bramki: Nazar 17’, Romaszko 32’, Lewicki 60’

Arka: Krajewski – Rytwiński (ż), Graczyk, Reus (ż), Nitka (73’ Kowalczyk), Kieroński (66’ Siwak), Dębiczak (73’ Rojek(ż)), Nazar (70’ Wesołowski), Lewicki, Wilczyński, Romaszko (73’ Głębocki)

To była nerwowa sobota. I Arka, i Odra przed ostatnią kolejką nie były pewne utrzymania w IV lidze. Jedna z naszych ekip mogła spaść. Wszystko było w nogach piłkarzy, sporo zależało też od wyników innych meczów – choćby Spójni z Pogonią czy, a może przede wszystkim – trzecioligowego Stilonu Gorzów z Miedzią II Legnica.

Nowosolanie mecz z Przylepem mogli rozpocząć znakomicie. Już w 1. minucie Romaszko zagrał do Lewickiego, ale P. Król, bramkarz TS, wybronił setkę! W 15. minucie penetrująca piłka Dębiczaka do Lewickiego, ponownie z tego pojedynku obronną ręką wychodzi P. Król, a dobitka Nazara w trudnej sytuacji okazuje się niemożliwa. Dwie minuty później właśnie Nazar wpisał się na listę strzelców po pięknym uderzeniu.

1:0 dla Arki. Jest dobrze.

W 22. Lewicki dynamicznie, w swoim stylu minął na lewej stronie obrońcę, obsłużył Nazara, ten nawinął defensora na lewą nogę, obronił jego uderzenie golkiper z Przylepu. W 26. Dębiczak dośrodkowywał, Nazar główkował, znowu Król stał na posterunku.

Przylep nie istniał w tym meczu.

W 32. podwyższamy na 2:0. Po podaniu Dębiczaka huknął jak z armaty po długim słupku Romaszko, przymierzył jak najlepszy snajper.

Po przerwie mogliśmy szybko rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 52. Arka wyprowadziła kontrę, piłka jak po sznurku kulała się najpierw od Lewickiego do Nazara, trafiła później do Kierońskiego, ale młody zawodnik Arki przeniósł uderzenie nad bramką. W 60. bardzo dobrą sytuację miał Reus, P. Król zbił piłkę na róg. Ale już w 60. minucie zespół z Nowej Soli podwyższa na 3:0 – Nazar zagrywa na nos Lewickiemu, któremu nie pozostaje nic innego, jak dołożyć nogę. Później po główce Nazara piłka trafiła jeszcze w poprzeczkę.

Tak naprawdę goście stworzyli sobie może dwie sytuacje w tym meczu. Jedną z nich wykorzystali. W 82. honorową bramkę dla TS zdobył Sz. Król.

– Całe 90 minut mieliśmy zdecydowanie pod kontrolą – nie ma wątpliwości Paweł Wilczyński, kapitan Arki. – W końcówce zrobiliśmy kilka zmian, weszło paru młodych chłopaków, więc było trochę zamieszania, ale zdecydowanie od początku do końca byliśmy górą. W ostatnim tygodniu widziałem troszkę stresu w młodych zawodnikach, ci starsi raczej nie mieli z tym problemu. Stanęliśmy na wysokości zadania. Zrobiliśmy po prostu to, co do nas należało. Gdybyśmy spadli, to byłaby katastrofa dla nowosolskiej piłki. Cieszymy się, że udało nam się utrzymać. Czekamy na to, co pokaże przyszłość.

Arka sezon zakończyła na 11. miejscu.

Odra Bytom Odrzański pojechała do Gorzowa na mecz z Wartą, ekipą, która awans ligę wyżej dawno sobie przypieczętowała. Radziła sobie naprawdę dobrze do mniej więcej 60. minuty. Grała gołą jedenastką z jednym kontuzjowanym zawodnikiem w składzie. Później Warta zrobiła kilka zmian i niestety bytomian zajechała – wygrała 3:0.

Ważny w dołach tabeli był też wynik Spójni Ośno Lubuskie. Spójnia pokonała u siebie Pogoń Świebodzin 3:2.

Heroizm Oderki został wynagrodzony przez los. W III lidze Stilon Gorzów pewnie pokonał Miedź II Legnica 3:1 i utrzymał się. Tym samym z IV lubuskiej do okręgówki poleciały dwie ekipy, a nie trzy – Budowlani i Piast Karnin. Odra zajęła 14. miejsce na koniec ligi.

Korona Kożuchów, nasz trzeci czwartoligowiec, była spokojna o utrzymanie. Przegrała u siebie ze Szprotawą 0:1. Zakończyła ligę na dziewiątym miejscu.

Dziś (piątek) o godz. 18.45 na naszej stronie wywiad z Grzegorzem Kopernickim, trenerem Arki.