Nowosolanie na Pucharze Polski

Regaty odbyły się na Jeziorze Barlineckim. Wśród 32 załóg z całego kraju nie zabrakło dwóch z Nowej Soli

Zawody miały miejsce w weekend 23-24 czerwca, to były żeglarskie regaty w ramach Pucharu Polski.

Na starcie stanęły 32 załogi z całego kraju, w tym 22 w klasie omega standard. W tejże klasie rywalizowali również nowosolanie.

– Podczas regat rozegrano dziewięć wyścigów, z których dwa najgorsze były odrzucone. Warunki mieliśmy bardzo zmienne – co do kierunku i co do siły wiatru. O tym, kto zajmie miejsca na podium, nie było wiadomo do samego końca, bo załogi bardzo mocno się tasowały – mówi Grzegorz Bitner, żeglarz z Nowej Soli.

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w niedzielę. Załoga w składzie G. Bitner, J. Bitner i D. Suchobieski (BITNAIR Nowa Sól) zajęła piąte miejsce. Zmagania zakończyła z taką samą ilością punktów co zawodnicy na miejscach trzecim i czwartym. Do podium zabrakło naprawdę niewiele!

Ósme miejsce wywalczyli na wodzie J. Pankiewicz, A. Osuch i P. Mika z Perinatea Sailig Team.