Przed IV ligą: Remis w meczu rywali zza miedzy [ZDJĘCIA, WYNIKI SPARINGÓW]

To było preludium tego, co czeka nas we wrześniowych derbach Korona KożuchówArka Nowa Sól. Nowosolanie zremisowali z Koroną 1:1. Mecz w sobotni upał był sprawdzianem uzbrojenia obu drużyn. Jednak starcie ligowe będzie zupełnie czymś innym, to pewne

Arka Nowa SólKorona Kożuchów 1:1

Bramki: Rozynek 50’ – Janik 21’ (k)

Kożuchowianie w lidze podejmą Arkę 8 września. To będzie 6. kolejka rozgrywek.

Kapele Michała Kowbela i Grzegorza Kopernickiego spotkały się podczas gry kontrolnej w Nowej Soli w ubiegłą sobotę.

Jeśli chodzi o nazwiska, po połączeniu Arki i Amatora Bobrowniki zespół nowosolski wydaje się być mocniejszy niż Korona. Ale nazwiska nie grają, na wynik składa się wiele innych czynników, więc rezultat wrześniowych derbów pozostaje sprawą otwartą.

Arka w sobotę w zdecydowanej większości meczu prowadziła grę, grała atakiem pozycyjnym. W 17. minucie poszła długa piłka na Szymona Ajrysia, ten próbował lobować bramkarza Korony, ale przedobrzył i w bramkę nie trafił. Choć wydawało się, że to nowosolanie są bliżsi zdobycia pierwszego gola, strzelili go goście. Po rzucie karnym na 1:0 ukłuł Marcin Janik.

W 25. próbował odpowiedzieć Patryk Zawojek, lecz jego uderzenie z woleja obiło boczną siatkę. Później strzelał Amadeusz Żak z Korony, Przemysław Krajewski obronił jego strzał. W 31. Zawojek przebojowo przedarł się lewą flanką, dograł do Dariusza Nazara, ten źle trafił w piłkę, a dobitka Ajrysia poszybowała nad bramką.

W drugiej połowie gra siadła, warunki pogodowe nie sprzyjały piłce nożnej, żar lał się z nieba (Panie Najsłodszy, kiedy te upały się skończą?!). Arka dobrze rozpoczęła, bo po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Dębiczaka bramkę głową zdobył Tomasz Rozynek, który wszedł po przerwie. W 60. Nazar miał dobrą szansę, strzelił z główki nad bramką. Korona próbowała kontratakować, niewiele z tego wychodziło. W końcówce Zawojek miał bardzo dobrą szansę, by przechylić szalę na stronę Arki, ale wynik się nie zmienił.

– Trudno powiedzieć, która połowa była lepsza w naszym wykonaniu – mówi Grzegorz Kopernicki, trener Arki. – Te dwie części w naszym przypadku były w miarę wyrównane. Jestem dość zadowolony z tego spotkania, że przede wszystkim chłopaki wytrzymali, bo naprawdę narzekają już na ciężkie nogi z powodu intensywnych treningów. Spodziewam się, że w meczach ligowych to będzie wychodziło na plus, że nie będzie nam brakowało siły. Po niektórych zawodnikach widać, że potrzebują trochę świeżości, byli nieraz w akcjach o jedno tempo spóźnieni. Ale jest okej – to jest jeszcze okres, w którym musimy troszkę popracować.

Kadra Arki będzie liczyć aż 25 zawodników. W tym tygodniu poznamy ostatecznie listę piłkarzy, którzy będą reprezentować klub w IV lidze. Napiszemy o tym w kolejnym numerze „TK”.

Wywiad z Michałem Kowbelem, trenerem Korony Kożuchów, znajdziecie w aktualnym wydaniu papierowym. Będzie też na naszej stronie internetowej w sobotę 4 sierpnia.