Chilicki i Dziki wygrali kategorię… +100 lat [DUŻO ZDJĘĆ]

Panowie oczywiście łącznie mają ponad 100 wiosen, choć nie wątpię, że gdyby mieli w istocie setkę na karku każdy, w formie byliby nadal olimpijskiej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji razem z Astrą Nowa Sól zorganizowali turniej oldbojów w siatkówkę plażową. W kategorii +70 lat zwyciężyli Rafał Popiołek i Robert Gondyk

Turniej Beach Volley Cup miał miejsce w ubiegły weekend na boiskach do gry w plażówkę w Wodnym Świecie. – W imprezie rozgrywanej w dwóch kategoriach wiekowych wystartowało ostatecznie siedem par. Rywalizacja przebiegała systemem brazylijskim łącznie dla wszystkich startujących, z wyłonieniem kolejności osobnej dla kategorii: +70 lat (suma wieku obu zawodników) i +100 lat – tłumaczy Marcin Kula, pełnomocnik prezydenta Nowej Soli ds. rekreacji i turystyki.

W kategorii +70 nowosolanie Rafał Popiołek i Robert Gondyk zajęli pierwsze miejsce. Wyprzedzili kolejno: Tomasza Stępnia/Mirosława Janeczka (Nieuchwytni Zawada), Kamila Sandeckiego/Piotra Musielaka (Kożuchów) i Tomasza Przywartego/Piotra Włodarczyka z Siedliska.

W decydującym meczu w tejże kategorii duet Popiołek/Gondyk pokonał Stępnia i Janeczka 2:0, w setach do 10 i 8.

Co w kategorii +100? Tutaj bezkonkurencyjni byli Juliusz Chilicki i Sławomir Dziki z Siedliska. Miejsce drugie przypadło w udziale Grzegorzowi Roguli i Wojciechowi Swaryczewskiemu (reprezentowali Kożuchów), brąz – Roman Śnieżek i Przemysław Szwaja ze Sławy. W najważniejszym spotkaniu +100 siedliszczanie pokonali Grzegorza Rogulę i Wojeciecha Swaryczewskiego 2:1 (15:9, 11:15, 9:11).

– Turniej stał na dobrym sportowym poziomie i pomimo niesprzyjającej aury w końcówce imprezy dostarczył sporo emocji – podsumowuje Marcin Kula.