Srebro kajakarzy budzi olimpijskie nadzieje

Ponad 650 zawodników z 36 krajów z całego świata brało udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich w sprincie kajakowym w Poznaniu. Nową Sól reprezentowali Krystian Hołdak i Gracjan Michalak, zawodnicy KKS. W jednej z konkurencji zdobyli srebro!

Zawody odbyły się w połowie września. Kajakarze ścigali się na 200, 500 i 1000 metrów.

– Reprezentację Polski miało zaszczyt reprezentować dwóch zawodników z Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól. Zdobyli wysokie lokaty, co nas bardzo cieszy – podkreśla Dariusz Cichocki, trener KKS.

W wyścigu na 1000 m Gracjan Michalak zajął piąte miejsce, szósty był Krystian Hołdak. W C-2 1000 m Hołdak i Michalak zakończyli zmagania na ósmym miejscu. Później nasze nadzieje olimpijskie ścigały się na 500 m, w tej kategorii w C-4 zajęli szósty plac.

Ostatniego dnia imprezy odbyły się wyścigi na 200 m. W jedynkach Hołdak był piąty, a Michalak ósmy.

Jednak najlepiej nowosolanie wypadli na sam koniec zawodów. W C-2 200 m wywalczyli na wodzie dla reprezentacji srebrny medal! Lepsza była tylko osada z Danii. Najniższy stopień podium w tym wyścigu zajęli Niemcy.

– Zawodnicy i klub dziękują za wsparcie i gorący doping wszystkim naszym kibicom – zaznacza Dariusz Cichocki.