Arka – Odra: Obyło się bez rannych [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

Nie zobaczyliśmy bramek w derbach między Arką Nowa Sól a Odrą Bytom Odrzański. Mimo że gospodarze przeważali, mieli więcej sytuacji, nie zdołali przekuć ich na gola

Arka Nowa SólOdra Bytom Odrzański 0:0

Arka: Stankiewicz – Rytwiński (ż), Reus, Kubiak (ż)(65’ Wilczyński), Rozynek, Dębiczak (82’ Pojnar), Nazar (65’ Romaszko), Lewicki (70’ Walter), Ajryś (85’ Żurawski), Zawojek, Nitka

Odra: Tyźlik – Chłopowiec, Borowiecki, Sauter (66’ Karbowiak), Zubko, Loboda (46’ K. Konsewicz), Maciej Konsewicz (ż), Michał Konsewicz (88’ Winiarski), Krawczyk (66’ Gawlik), Wojtkowiak, Kozłowski

Lewicki, Nazar, Ajryś, Zawojek – m.in. oni mieli dogodne sytuacje, by w sobotę dać radość kibicom Arki. Niektórzy po kilka okazji. Jak na złość nic nie chciało wpadać. Jeśli chodzi o Odrę, w pamięć zapadł przede wszystkim strzał z wolnego Zubki, po którym piłka wylądowała na spojeniu.

Optycznie nowosolanie byli w derbach lepsi, częściej atakowali, ale w świat idzie wynik – remis 0:0 i podział punktów.

Trener Henryk Mazurkiewicz przyznaje, że Arka przeważała. – Ale kiedy gramy na wyjeździe, każdy punkt jest dla nas ważny i cieszymy się też z tego punktu. Arka to nie ten sam zespół co w tamtym sezonie. Trener ma większą możliwość wyboru na każdej pozycji. Udało nam się wybronić ten wynik i raczej podporządkowaliśmy wszystko pod to, żeby nie stracić bramki. Być może byłoby ciekawiej, gdyby nie zszedł przez kontuzję Mykyta Loboda – ma problem ze stawem skokowym i nie wiem, czy to nie będzie poważniejszy uraz. On mógłby coś z przodu zrobić, jest szybki, dobry technicznie. Jego zabrakło w drugiej części, inne zmiany nie wniosły nic w ofensywie. W obronie przy szczęściu udało nam się zagrać na zero. Przed meczem liczyłem, że uda nam się jakaś kontra. Mieliśmy dwie sytuacje, gdyby Wojtkowiak w jednej z nich dograł, a nie strzelał, mogła być bramka. Ale nie oszukujmy się – Arka miała więcej sytuacji – podkreśla trener Mazurkiewicz.

Grzegorz Kopernicki, szkoleniowiec drużyny z Nowej Soli, mówi, że jego drużynie zabrakło skuteczności. – Graliśmy dobrze, całkowicie zdominowaliśmy ten mecz. Jak się nie strzela, trudno wygrać. Spodziewaliśmy się, że Odra będzie chciała grać typowo pod kontratak, większością zespołu na swojej połowie. Nie wykorzystaliśmy żadnej z licznych sytuacji, które sobie stworzyliśmy. Musimy strzelać do przerwy, bo jak nie strzelamy w pierwszych 45 minutach, to zazwyczaj przegrywamy; dobrze, że teraz skończyło się remisem. Dla nas to jest klucz – bramka do przerwy – ocenia Kopernicki.

Trener Arki często rotuje składem, zmienia nazwiska w pierwszej jedenastce. – Najczęściej to jest spowodowane tym, że zmieniają się zawodnicy, których mam do dyspozycji, nieraz kogoś z różnych przyczyn nie ma na meczu. Czyli to jest rotowanie troszkę wymuszone. A po drugie, mamy dużą, szeroką kadrę, jest sporo zawodników dobrych jakościowo i chcę, żeby wszyscy grali – tłumaczy Grzegorz Kopernicki.

Arka pojedzie teraz do Przylepu, Odra u siebie zagra ze Świebodzinem.