Cały świat walczył w Warszawie

Warsaw Judo Open to międzynarodowy turniej, zgromadził w tym roku ok. 1900 zawodników z 33 (!) państw świata. Wśród nich byli nowosolanie z UKS Olimp. Agata Pałka zdobyła brązowy medal

Zawodnicy walczyli w kategorii młodzika, juniora młodszego i juniora. Pomarańczowych z Olimpu Nowa Sól, klubu przy „Nitkach”, reprezentowało ośmioro judoków.

Szczególnie cieszy wynik Agaty Pałki – brąz w kat. 63 kg (U-18). – Stoczyła sześć dobrych pojedynków, przegrała tylko jedną walkę – mówi Dariusz Giedziun, trener Olimpu. – Rewelacyjnie pobił się Norbert Losiak (U-16, 81 kg) tocząc sześć walk, z których cztery wygrał przed czasem. Zajął siódme miejsce. Rozalia Martynów (U-21, kat. 70 kg) zaprezentowała się z dobrej strony, wolny los i cztery dobre pojedynki dały jej też siódmy plac. Po dwie walki stoczyli Weronika Sydor (70 kg), Jakub Kubicki (60 kg) i Zuzanna Pietrzak (48 kg). Szymon Markowski (U-16, 81 kg) oraz Hubert Ratajczak (w 42 kg) mieli po jednej walce. Zuzia i Agata dodatkowo startowały w kategorii juniora – dodaje Giedziun. Mimo dobrych walk nie wywalczyły miejsc w pierwszej siódemce.

Dariusz Giedziun podkreśla, że przed Olimpem dużo pracy. – Skupiamy się na najbliższych startach w Pucharach Polski w Bytomiu i Oleśnicy, które będą początkiem drogi do Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie – zdradza trener Pomarańczowych.