Dwa dni w Kątach. Pomarańczowi z kolejnymi medalami

Olimp Nowa Sól spędził przedostatni weekend września w Kątach Wrocławskich. Najpierw Pomarańczowi szarpali się na Turnieju Przyszłych Olimpijczyków, później w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. – Właśnie zaczęliśmy przygotowania do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej – mówi Dariusz Giedziun, trener Olimpu

Turniej Przyszłych Olimpijczyków w Kątach Wrocławskich zgromadził około 500 zawodników. – Pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie wypadły dobrze. Dziewięcioro najmłodszych Pomarańczy wróciło do domu z uśmiechami i kolejnymi doświadczeniami. Zdobyliśmy dwa medale. Czterem zawodnikom uciekł medal brązowy – relacjonuje Dariusz Giedziun z Olimpu Nowa Sól.

Z najlepszymi wynikami do Nowej Soli przyjechali Igor Kubicki i Dominik Hutnik – wywalczyli trzecie miejsca.

W U-15 Wojciech Krawczyk (46 kg) był czwarty, Zuzanna Kroczak (40 kg) – czwarte miejsce; w U-13 Dominik Hutnik (60 kg) – trzecie, Zofia Głogowska (56 kg) – dziewiąte; w U-11 Gabriela Walas (31 kg) – piąte, Igor Kubicki (25 kg) – trzecie, Nikodem Wykocki (33 kg) – piąte, Filip Seda i Natan Cegielnik odpadli w eliminacjach.

Dzień później w Kątach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. – Po sobotnich zmaganiach młodzicy ruszyli zdobywać punkty i kwalifikacje do Mistrzostw Polski. Najlepiej zawalczył Norbert Losiak i zajął pierwsze miejsce. Trochę zabrakło do medalu Szymonowi Markowskiemu i Mikołajowi Ladrze. Nowicjusz Grzegorz Rutkowski pokazał dużą wolę walki, był siódmy. Hubert Ratajczak wywalczył srebro. Kamila Michalak zatrzymała się na miejscu siódmym, a Miłosz Stroiński na dziewiątym. Są punkty i są kwalifikacje. Zaczęliśmy przygotowania do Mistrzostw Polski Młodzików – puentuje trener Olimpu.