Ekstrawynik. Czarnecki wicemistrzem!

Adam Czarnecki z klubu Auto-Moto Kożuchów zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej w Motocrossie. Naszemu zawodnikowi nie brakuje ambicji i charakteru, więc na pewno zobaczymy go jeszcze na nie jednej ważnej imprezie!

Ósma runda Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej odbyła się w Nowogardzie. Na starcie stanęło ponad stu zawodników z Polski, Litwy i Niemiec. Kożuchowianin Adam Czarnecki z Auto-Moto po wygranym starcie później musiał uznać wyższość rywali i zajął wysokie trzecie miejsce w klasie MX-junior.

Czarnecki po ośmiu rundach był na drugim miejscu w generalce. Kolejna odsłona zmagań odbyła się w ubiegły weekend w Nekli koło Poznania.

Tam nasz zawodnik zajął drugi plac w swojej klasie. Przegrał jedynie z Marcinem Bandoszem, motocrossowcem gospodarzy, zwycięzcą całego cyklu. – W Nekli Adam doskonale wychodził ze startu i prowadził przez długą część wyścigu, ale znajomość toru miejscowego zawodnika spowodowała, że musiał zadowolić się drugą pozycją – mówi Marek Dudziński, trener Auto-Moto Kożuchów.

Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej w 2018 r. miały dziewięć rund. Zawodnicy startowali w klasach MX1 – motocykle o pojemności 450 ccm, MX2 – 250 ccm i w klasie junior. Walka o prymat rozpoczęła się w kwietniu, ostatnia runda odbyła się w październiku. W zawodach brało udział po kilkudziesięciu zawodników w każdej z klas. Pochodzą z całego kraju, nie brakuje też motocrossowców z zagranicy – Czech, Ukrainy, Litwy czy Niemiec.

Adam Czarnecki bardzo dobrze spisywał się w całym sezonie. Wicemistrzostwo naprawdę może cieszyć. – W każdym wyścigu zawsze zajmował miejsca w pierwszej trójce. Do samego końca, do ostatniej rundy sprawa zwycięstwa była otwarta. Różnice punktowe były bardzo małe – zaznacza Dudziński.

Już w najbliższą sobotę 20 października na torze motocrossowym w Mirocinie Dolnym odbędzie się MX EXTREM Piknik. Zawody zostaną rozegrane w klasach MX2, MX1 i quad. Treningi zawodników rozpoczną się ok. godz. 12.30. Pierwszy bieg zobaczymy o 14.00. Zakończenie ok. 16.00. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Zapraszamy!

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *