Ekstrawynik. Czarnecki wicemistrzem!

Adam Czarnecki z klubu Auto-Moto Kożuchów zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej w Motocrossie. Naszemu zawodnikowi nie brakuje ambicji i charakteru, więc na pewno zobaczymy go jeszcze na nie jednej ważnej imprezie!

Ósma runda Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej odbyła się w Nowogardzie. Na starcie stanęło ponad stu zawodników z Polski, Litwy i Niemiec. Kożuchowianin Adam Czarnecki z Auto-Moto po wygranym starcie później musiał uznać wyższość rywali i zajął wysokie trzecie miejsce w klasie MX-junior.

Czarnecki po ośmiu rundach był na drugim miejscu w generalce. Kolejna odsłona zmagań odbyła się w ubiegły weekend w Nekli koło Poznania.

Tam nasz zawodnik zajął drugi plac w swojej klasie. Przegrał jedynie z Marcinem Bandoszem, motocrossowcem gospodarzy, zwycięzcą całego cyklu. – W Nekli Adam doskonale wychodził ze startu i prowadził przez długą część wyścigu, ale znajomość toru miejscowego zawodnika spowodowała, że musiał zadowolić się drugą pozycją – mówi Marek Dudziński, trener Auto-Moto Kożuchów.

Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej w 2018 r. miały dziewięć rund. Zawodnicy startowali w klasach MX1 – motocykle o pojemności 450 ccm, MX2 – 250 ccm i w klasie junior. Walka o prymat rozpoczęła się w kwietniu, ostatnia runda odbyła się w październiku. W zawodach brało udział po kilkudziesięciu zawodników w każdej z klas. Pochodzą z całego kraju, nie brakuje też motocrossowców z zagranicy – Czech, Ukrainy, Litwy czy Niemiec.

Adam Czarnecki bardzo dobrze spisywał się w całym sezonie. Wicemistrzostwo naprawdę może cieszyć. – W każdym wyścigu zawsze zajmował miejsca w pierwszej trójce. Do samego końca, do ostatniej rundy sprawa zwycięstwa była otwarta. Różnice punktowe były bardzo małe – zaznacza Dudziński.

Już w najbliższą sobotę 20 października na torze motocrossowym w Mirocinie Dolnym odbędzie się MX EXTREM Piknik. Zawody zostaną rozegrane w klasach MX2, MX1 i quad. Treningi zawodników rozpoczną się ok. godz. 12.30. Pierwszy bieg zobaczymy o 14.00. Zakończenie ok. 16.00. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Zapraszamy!

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content