Kajakarze najlepsi w… maratonie

Zawodnicy Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól zdobyli medale na zawodach w Gorzowie. Tam odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym

To była 32. edycja imprezy o randze mistrzowskiej. W Gorzowie Wielkopolskim zawodnicy pływali na Warcie.

– Wyścigi odbywały się na odcinku 4 kilometrów, zawodnik musiał z kajakiem w ręku przebiec 150 metrów na piasku. Nowosolscy kajakarze nie zawiedli – podkreśla Dariusz Cichocki, trener Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól.

W C-1 (12,1 km) juniorów młodszych Krystian Hołdak zajął pierwsze miejsce i wrócił do domu ze złotem. W tej samej kategorii Gracjan Michalak był szósty, a Dawid Czemko 10.

C-2 (8,4 km) młodzików: tutaj Damian Sajdak i Adrian Poklepa byli najszybsi i umościli się na najwyższym stopniu podium. Czwarte miejsce wywalczyli Gracjan Mania i Sebastian Karliński.

W C-1 (19 km) juniorów Klaudiusz Zawojek dotarł na metę jako czwarty kajakarz; C-1 (8,4 km) młodzików: Maksymialin Turczyk był szósty; K-2 (8,4 km) młodziczek: Aleksandra Kałużna i Daria Oryszewska zajęły również czwarte miejsce.

Warto podkreślić kolejny medal Krystiana Hołdaka. Nowosolanin, o czym niedawno pisaliśmy, wywalczył też ostatnio srebro na Turnieju Nadziei Olimpijskich w duecie z Gracjanem Michalakiem. Brawo!