Krajobraz po derbach: Gdyby Juszkiewicz strzelił…

… bramkę w końcówce po uderzeniu z dystansu, nastroje w Kożuchowie byłyby zupełnie inne. Piękna byłaby to bramka. Jednak Damian Tyźlik fenomenalnie zbił piłkę na słupek i skończyło się remisem. Z podziału punktów w derbach bardziej zadowoleni powinni być w Bytomiu

Korona KożuchówOdra Bytom Odrzański 1:1 (1:0)

Bramki: Cieśla 36’ – Dziubański 86’

Korona: Kulwas – Dalmata, Hauke (78’ Juszkiewicz), Latacki (90’ Bartyzel), Poterała (ż), Czerniawski, Cieśla, Adamowski, Kotyla (74’ Iskra), Cygan, Janik

Odra: Tyźlik – Borowiecki, Sauter (73’ Woźny), Kozłowski (ż+ż=cz), K. Konsewicz (46’ Gawlik), Dziubański, Zubko, Krawczyk, Kostrzewa (73’ Winiarski), Karbowiak, Wojtkowiak (57’ Chłopowiec)

W pierwszej połowie Korona dominowała, oddawała więcej strzałów z dystansu, miała po prostu więcej z gry, tworzyła sobie sytuacje. Najważniejsza rzecz miała miejsce jednak dopiero w 36. minucie – sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym Odry, do piłki podszedł Dawid Cieśla i sprytnym strzałem pod murem dał kożuchowianom prowadzenie.

Korona dobrze rozpoczęła też drugą część. W 47. minucie Łukasz Cygan ściął na prawą nogę i oddał strzał, który obronił Damian Tyźlik. Pięć minut później mógł podwyższyć wynik Jakub Czerniawski, stanął oko w oko z Tyźlikiem – górą bramkarz z Bytomia. W 65. Bartosz Dziubański oddał, że tak powiem, wrzutko-strzał, z którym problemy miał Dominik Kulwas, jednak ostatecznie wyszedł bez szwanku.

Piłkarze z Kożuchowa w drugiej połowie dalej mieli optyczną przewagę, choć mniejszą. Odra grała bardziej śmiało, musiała przecież gonić wynik. I rzeczywiście udało się jej to – w 86. minucie na 1:1 trafił Dziubański. W samej końcówce Kamil Juszkiewicz Korony huknął jeszcze zza szesnastki, piłka leciała centralnie w okienko, ale jak struna wyciągnął się Tyźlik i zbił tę piłkę na słupek. Bytomianie odetchnęli z ulgą.

– Dzisiaj trochę dopisało nam szczęście. Pamiętając o naszych brakach personalnych remis jest na wagę złota – ocenia Henryk Mazurkiewicz, trener Odry. – Do przerwy Korony grała lepiej piłką, nam z kolei gra się nie kleiła, ale w drugiej połowie mieliśmy kilka groźnych kontr. W końcówce Patryk Kozłowski dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę i dość rozpaczliwie, ale jednak przetrzymaliśmy napór gospodarzy do końca.

Trener Mazurkiewicz na plus zalicza powrót Dziubańskiego: – Pauzował po czerwonej kartce. Jest przydatny w środku pola, potrafi dograć czy strzelić, co pokazał ten mecz.

W sobotę Odra zagra u siebie z Dębem Przybyszów. To kolejny trudny mecz przed bytomianami. – Dąb jest personalnie silnym zespołem, są w stanie wygrać nie tylko z nami, ale i z lepszymi drużynami. Mają piłkarzy ogranych w III lidze. Będziemy próbować im się przeciwstawić – zapewnia trener Odry.

Martwi plaga kontuzji w zespole z Bytomia. Mykyta Loboda i Maciej Konsewicz, ważni zawodnicy dla Odry, najprawdopodobniej nie zagrają w tej rundzie już w ogóle. U Konsewicza jest podejrzenie zerwania więzadeł krzyżowych. Jego brat – Michał – też ma kontuzję, jemu dolega uraz kostki. Do tego po meczu pucharowym pauzuje także Krystian Olczyk.

– Uważam, że byliśmy w tym meczu drużyną lepszą – mówi wprost Michał Kowbel, trener Korony. – Jeden indywidualny błąd zdecydował o tym, że mecz zakończył się remisem. Taka jest piłka nożna, nie zawsze można wygrywać. Nie ukrywam, że nam w ostatnim czasie jest bardzo trudno, do tego szczęście nam nie sprzyja, bo w meczu z Odrą w ostatniej minucie bramkarz popisał się fantastyczną interwencją i uchronił drużynę z Bytomia przed porażką – dodaje Kowbel.

Korona zagra teraz z Przylepem na wyjeździe.

Arka Nowa Sól w 11. kolejce przegrała u siebie z Syreną 1:2. Gola dla nowosolan strzelił w końcówce Jan Romaszko.