Bombardowanie na koniec [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

Arka zorganizowała sobie kanonadę strzelecką w ostatnim meczu rundy jesiennej IV ligi. Wynik 6:1 mówi wszystko o starciu ze Spójnią

Arka Nowa Sól – Spójnia Ośno Lubuskie 6:1 (4:0)

Bramki: Żurawski 7’, Lewicki 16’, 26’, 45’ i 89’, Zawojek 78’

Arka: Krajewski – Reus, Marek Lewandowski (75’ Rozynek), Kubiak, Żurawski (ż)(80’ Pojnar), Dębiczak (ż)(80’ Walter), Lewicki, Wilczyński, Adrian Stankiewicz, Zawojek (80’ Romaszko), Nitka (ż)(60’ Kieroński)

Nowosolanom w lidze szło ostatnio słabo. Chyba niewielu kibiców spodziewało się takiego scenariusza, jaki zobaczyliśmy w ub. sobotę. Przede wszystkim tak okazałego zwycięstwa.

Arka wygrała 6:1, choć wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego byli skuteczniejsi. Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się Bartosz Żurawski i trzykrotnie Gracjan Lewicki.

Po przerwie w 67. minucie jedyną bramkę strzeliła Spójnia, a konkretnie Mateusz Krasiński. Później zespół z Nowej Soli dobił rywala trafiając jeszcze dwa razy – swoje ukłuł Patryk Zawojek, czwarty raz wpisał się do protokołu również Lewicki.

Runda jesienna w wykonaniu Arki nie była za ciekawa, ale za ten ostatni akcent należą się duże brawa.

Co u naszych innych czwartoligowców? Korona Kożuchów przegrała u siebie z Ilanką Rzepin 2:3. Osłabieni kożuchowianie po czerwonej kartce Amadeusza Żaka strzelili dwa gole (Dawid Cieśla i Jakub Czerniawski), ale decydujący cios wyprowadzili niestety goście.

Z kolei Odra Bytom Odrzański od 8. minuty prowadziła z Przylepem 1:0, by ostatecznie przegrać 3:4. Bramki dla nas strzelali Bartosz Dziubański, Mykyta Loboda i Kacper Konsewicz.

Następne mecze piłkarskie dopiero wiosną… Został tylko pojedynek Błękitni Wierzbnica – Orzeł Szlichtyngowa, ten mecz w nadchodzącą niedzielę.

W najbliższej przyszłości będziemy podsumowywać to, co wydarzyło się jesienią na lokalnych boiskach.