Fantastyczny czas naszego karate! Bartosz Czarnecki Mistrzem Polski

Brąz Aleksandry Leśniewskiej na Mistrzostwach Świata, a tydzień później Mistrzostwo Polski Juniorów Bartosza Czarneckiego. Nowosolski Klub Karate Kyokushin ostatnio święci ważne triumfy!

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin odbyły się w Astanie 3-4 listopada. Brało w nich udział ok. 1000 zawodników z całego globu. Na macie zameldowali się najlepsi z najlepszych.

Polskę reprezentowało dwoje karateków NKKKAleksandra Leśniewska w seniorkach do 55 kg i Bartosz Czarnecki w kat. junior mł. 65 kg. Najpierw walczył B. Czarnecki. W pierwszym starciu pokonał pewnie Kazacha, posiadacza czarnego pasa. – Walka od początku toczyła się pod dyktando Bartka, a zakończyła się efektownym kopnięciem na głowę. Drugi przeciwnik, kolejny reprezentant Kazachstanu, późniejszy zdobywca tytułu, okazał się dla naszego zawodnika trudniejszym przeciwnikiem. Na początku walki Bartek odważnie zaatakował i był bardzo bliski zdobycia punktu efektowną obrotówką na głowę, jednak z czasem bardzo doświadczony przeciwnik zdobywał coraz większą przewagę i skończył walkę. Ostatecznie Bartek uplasował się wśród ośmiu najlepszych zawodników Mistrzostw Świata swojej kategorii – mówi Andrzej Czarnecki, trener NKKK.

Drugiego dnia walczyła Aleksandra Leśniewska. Nowosolanka to wielokrotna medalistka najlepszych imprez karate. – W pierwszej walce z zawodniczką z Kazachstanu Ola rozpoczęła od taktycznego sprawdzania możliwości przeciwniczki. Po minucie wymiany ciosów i kopnięć zaczęła się rysować coraz większa przewaga Oli. Druga połowa walki należała już zdecydowanie do niej i decyzją sędziów awansowała do półfinału. Tam w pojedynku z kolejną reprezentantką Kazachstanu Ola musiała uznać wyższość przeciwniczki. Ostatecznie po bardzo trudnych walkach nasza zawodniczka kolejny raz stanęła na podium Mistrzostw Świata zdobywając brązowy medal. Zawodnicy z Azji to najwyższy poziom karate kyokushin na świecie, było to widać na macie, tak że każdy punkt zdobyty przez naszych reprezentantów należy uznać za ogromny sukces – zaznacza A. Czarnecki.

Dla Polaków to był generalnie bardzo dobry turniej. Ogółem zdobyli 12 medali.

A w ub. weekend odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Juniorów (16-17 lat) i Młodzieżowców (18-21). Biło się 192 zawodników z całego kraju. Nową Sól reprezentował Bartosz Czarnecki.

Nie zawiódł! Zdobył złoto w juniorach. – W drodze do finału najpierw spotkał się z zawodnikiem z Ostrołęki. Od początku walka toczyła się pod dyktando Bartka i zakończyła się zwycięstwem przez ippon przed upływem regulaminowych dwóch minut. W drugiej walce zmierzył się z przeciwnikiem z Leżajska. Miała podobny przebieg jak poprzednia i po niecałej minucie zmasowanych ataków Bartka było już po walce. W finale nasz reprezentant spotkał się z przedstawicielem gospodarzy. Początkowo walka z bardzo dobrze przygotowanym przeciwnikiem, ale i z publicznością, była bardzo wyrównana, stopniowo Bartek zdobywał jednak minimalną przewagę. Po upływie dwóch minut sędziowie orzekli remis i dogrywkę. W niej Bartek przystąpił od początku do ataku, co w końcówce walki przyniosło zdobycie punktu i zwycięstwo – opowiada Andrzej Czarnecki.

To trzeba podkreślić: B. Czarnecki zdobył mistrzostwo w kat. wiekowej, w której rywalizację zaczął dopiero w tym roku. Był najmłodszym startującym zawodnikiem.

Wielkie gratulacje!

Mateusz Pojnar
Latest posts by Mateusz Pojnar (see all)
FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media