Remis wypuszczony z rąk [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

Pierwsza połowa dla gości, druga dla gospodarzy. Wyglądało na to, że zakończy się sprawiedliwym remisem, ale to Ilanka zachowała więcej wiary w wygraną i ukłuła Arkę dosłownie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry

Arka Nowa Sól – Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Bramki: Zawojek – Sawiak, Adamczewski

Pierwszym ważnym fragmentem gry był zaraz na początku faul w naszym polu karnym na Piotrze Nitce. Poturbowany gracz Arki długo nie mógł podnieść się z murawy i ostatecznie później musiał zejść z boiska.

Pierwsi gola w tym meczu zdobyli zawodnicy Ilanki, którzy wyraźnie lepiej weszli w to spotkanie. W 8. minucie zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Michał Sawiak.

W minucie 18. bramkarz Arki Przemysław Krajewski sfaulował przeciwnika przed polem karnym, za co został ukarany żółtą kartką. Po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od obu słupków, a Krajewski popisał się dobrą interwencją po dobitce.

Jeden z nielicznych strzałów ze strony gospodarzy w pierwszej połowie oddał (w 30. minucie) Jan Romaszko, jednak wywalczył tym jedynie rzut rożny. Pięć minut później ofiarna gra Adriana Stankiewicza i naszego bramkarza uchroniły nas przed stratą drugiego gola.

Do dziwnej sytuacji doszło ok. 40. minuty. W pole karne Ilanki po udanym rajdzie wpadał już Gracjan Lewicki, jednak sędzia przerwał grę i nakazał Arce jej wznowienie z rzutu wolnego dobrych kilka metrów przed szesnastką. Słabo wykorzystany wolny doprowadził do bardzo groźnej kontry gości, ale wejście sam na sam Andrzeja Pawłowskiego bardzo dobrze powstrzymał Krajewski, któremu koledzy z pewnością w przerwie dziękowali, że schodzili na nią z wynikiem tylko 0:1.

Z szatni zawodnicy Arki wyszli zmotywowani do walki o przynajmniej odrobienie straty. Grali szybciej i dokładniej, już w 52. minucie doprowadzili do wyrównania. Patryk Zawojek przyjął piłkę w rogu pola karnego i długo się nie zastanawiając oddał świetny technicznie strzał w okienko bramki bezradnego w tej sytuacji bramkarza z Rzepina.

Na kilka minut jakość gry spadła. Oba zespoły nie potrafiły długo utrzymać się przy piłce i szybko ją traciły, a ta wędrowała z jednej na drugą połowę. W 65. Gracjana Waltera zmienił Tomasz Rozynek.

Arka, głównie za sprawą Zawojka, znów zaczynała nabierać rozpędu. Nasz zawodnik kiwał przeciwników na ich połowie, na naszej walecznością wyróżniał się Stankiewicz i dlatego gra lewej strony mogła się podobać.

Tymczasem Krajewski mocno zaryzykował i w 73. minucie znów wyszedł z własnego pola karnego. Mimo protestów gości sędzia nawet nie odgwizdał faulu i jedynie wskazał na róg boiska. Już po 80. minucie bramkarz Arki wykazał się refleksem i zatrzymał oddany z bardzo bliskiej odległości strzał, który powinien skończyć się drugim golem dla Ilanki.

Trener gospodarzy Grzegorz Kopernicki wpuszczał na boisko nowych graczy. Najpierw Jakuba Dębiczaka zastąpił Adam Pojnar, a za chwilę zmęczonego już ciągłymi rajdami Zawojka Sebastian Kieroński (84. minuta).

Pojnar oddał niecelny strzał z daleka. Dariusz Nazar popędził z piłką wzdłuż bocznej linii pola karnego Rzepina i choć wszyscy widzieli, że został zdecydowanie za ostro potraktowany przez obrońcę, to sędzia rzutu wolnego nie odgwizdał. Na szczęście zawodnicy Ilanki nie wykorzystali sprezentowanej w ten sposób kontry.

Sędzia doliczył trzy minuty. Wyraźnie bardziej chcieli ten dodatkowy czas wykorzystać goście. W kontrowersyjnej sytuacji mogli nawet dostać karnego, ale gwizdek milczał. Za kilkadziesiąt sekund potwierdziła się jednak zasada, że w piłkę grać należy do końca, bo zagranie w pole karne z lewego skrzydła strzałem głową z bliskiej odległości wykorzystał Marcin Adamczewski. Teraz gwizdek arbitra się odezwał, a wybrzmiały sygnał oznajmił koniec meczu, który na podstawie statystyk powinien zakończyć się mimo wszystko podziałem punktów…