Serie A: W Wierzbnicy nie sposób się nudzić [ZDJĘCIA]

Zaległości nadrobione. Błękitni Wierzbnica zagrali w niedzielę zaległy mecz z 1. kolejki klasy A. Zobaczyliśmy dziewięć goli, aż sześć dla podopiecznych Mariusza Wawrowa

Błękitni Wierzbnica – Orzeł Szlichtyngowa 6:3 (4:2)

Bramki: Wróbel 4, Wołkowski, Grabowy

Błękitni: Jarosz – Gawlik, Łuczyński, Grabowy, Chuchro, Pluta (30’ Patrzałek (46’ Rogowicz)), Wołkowski, Czujwid, Wróbel, Pawlak, Frydrych

Początek spotkania nie był jednak łatwy dla zawodników z Wierzbnicy. Straciliśmy głupią bramkę i przegrywaliśmy 0:1. Później jednak Błękitni wzięli się ostro do roboty i strzelali jak na zawołanie.

Efekt? Do przerwy piłkarze trenera Mariusza Wawrowa zdobyli cztery bramki, tracąc jeszcze jedną – do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 4:2.

Zrobiło się gorąco, kiedy goście strzelili po przerwie gola kontaktowego na 4:3. Wierzbniczanie nie chcieli jednak kończyć rundy jesiennej wtopą i podwyższyli rezultat, wpisali się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie w końcówce.

Błękitni Wierzbnica pokonali tym samym przyjezdnych ze Szlichtyngowej hokejowym wynikiem 6:3. Dla nas ukłuli: cztery razy Wróbel, po jednej bramce dołożyli Wołkowski i Grabowy.

Jaka to była runda dla naszych zawodników? Naprawdę dobra. Po 13. kolejkach Błękitni, przypomnijmy – beniaminek, są na trzecim miejscu w trzeciej grupie klasy A, najwyżej spośród drużyn z powiatu nowosolskiego. Mamy na koncie 26 punktów, 11 tracimy do lidera z Ochli. Strzeliliśmy 56 bramek (najwięcej w lidze), straciliśmy 33.