Juniorki, teraz przypieczętujcie tytuł!

Juniorki Aresa mają na wyciągnięcie ręki mistrzostwo województwa lubuskiego. Ostatnio zagrały emocjonujący mecz z UKS Trzynastka Zielona Góra. Siatkarski dreszczowiec zakończył się po naszej myśli

Trzynastka Zielona Góra – Ares Nowa Sól 3:2 (25:13, 21:25, 20:25, 25:20, 12:15)

Ares: Wijatkowska, Sadrakuła, Petreczko, Karakolis, Ławrynowicz, Budzińska, Krajewska, Dubaniowska, Sobczak, Leśniewska, Osińska

Nowosolanki musiały rozkręcać się w meczu w Zielonej Górze, bo pierwszego seta przegrały sromotnie do 13. W drugim podopieczne trenera Radosława Abramczyka zagrały zdecydowanie lepiej, pewniejsze własnych umiejętności, o czym świadczy wynik – wygraliśmy 25:21. Trzecia partia zakończyła się wygraną siatkarek Aresa do 20, ale czwarta padła ponownie łupem Trzynastki.

Set piąty miał zdecydować o zwycięzcy. W tie-breaku zespół z Nowej Soli okazał się lepszy i wygrał 15:12.

To bardzo cenne zwycięstwo. Wygrana 3:2 w Zielonej Górze po trudnym meczu cieszy trenera Abramczyka, nie może być zresztą inaczej: – To był morderczy dla nas mecz. Teraz zostało nam jeszcze jedno spotkanie – 1 lutego zagramy ze Zbąszynkiem i wtedy rozstrzygną się losy tytułu mistrzowskiego w kategorii juniorek.

A lubuską ligę juniorek tworzą trzy zespoły – Ares Nowa Sól, Trzynastka Zielona Góra i SPS Zbąszynek. Ares jest liderem po trzech meczach. Wcześniej nowosolanki wygrały u siebie z kapelą z Zielonej Góry 3:0 i ze Zbąszynkiem – również u siebie – 3:2.

Wszystko zatem w naszych rękach, do boju Ares! Po złoto!