NALS: Talenty przed Amatorami

Po przerwie świątecznej Nowosolska Amatorska Liga Siatkówki rozegrała kolejne dwie kolejki. Dwie porażki poniósł Ares Nowa Sól, ubiegłoroczny wicemistrz rozgrywek

8. seria gier odbyła się 2 stycznia. W pierwszym meczu Dzikie Lisy Nowa Sól przegrały ze Straconymi Talentami, liderem stawki, 1:2 – w setach 16:25, 24:26, 25:23. Znowuż wygrał Amator Głogów, który zwyciężył Astrę Kadet 2:1 (23:25, 25:17, 25:20). W ostatnim spotkaniu 8. kolejki osłabiony Ares przegrał niespodziewanie z Szerszeniami Siedlisko 1:2 (25:23, 17:25, 20:25).

Tydzień później amatorka, którą organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wkroczyła w 9. kolejkę. Lisy rozprawiły się bezlitośnie z kadetami Astry 3:0 (25:17, 25:18, 25:19). Skład Dzikich Lisów: Lisowski, Musielak, Bredlak, Cyran, Przybyła, Wojtasiński i Sandecki; Astra Kadet: Maćkowski, Kałuski, Polegaj, Lopko, Ciechanowicz, Siercha i Niedźwiecki.

Szczególnie ważny i prestiżowy był pojedynek Amator Głogów – Ares Nowa Sól. Obydwa zespoły są w czubie tabeli, sąsiadują ze sobą. Pierwszego seta wygrali głogowianie 27:25. W drugim zawodnicy z Nowej Soli wrócili do tego meczu zwyciężając również 27:25. Decydująca była trzecia partia, która została całkowicie zdominowana przez zespół z Głogowa – to on wygrał do 14 i z parkietu schodził jako zwycięzca.

Amator zagrał w składzie: Wieczorek, Kulczycki, Piwko, Smolan, Chachulski, Piwek, Koprowski; Ares: Dudziński, Dudzińska, Jakub Czarnecki, Kuzemczak, Jan Czarnecki, Snoch.

Ostatni mecz z 9. kolejki to pojedynek Szerszenie Siedlisko – Stracone Talenty. Zobaczyliśmy fajną, emocjonującą siatkówkę. Pierwszą partię wygrały Szerszenie do 23, drugą Straceni do 24. Ostatnia część powędrowała na konto Talentów, Straceni pokonali kapelę z Siedliska 25:21.

Skład siedliszczan: Przywarty, Straus, Słońska, Chilicki, Włodarczyk, Andrzejewski; Stracone Talenty: Popiołek, Czech, Nowak, Stańkowski, Dubeltówka i Grajner.