A puchar w pingla trafił do… [ZDJĘCIA]

… Michała Kołaczkiewicza, Tomasza Jackowskiego, Paolo Belardo i Leszka Mikołajczuka! Ci panowie zapiszą się w historii jako zwycięzcy Grand Prix Nowej Soli 2019 w tenisie stołowym

Piąty turniej cyklu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbył się w ub. niedzielę. To był zarazem turniej finałowy.

Wśród młodzieżowców wygrał Michał Kołaczkiewicz, za nim uplasowali się Andrzej Jędraszyk i Piotr Tatarynowicz. Mistrzem w 2019 r. w tej kat. został Michał Kołaczkiewicz z 64 punktami. Pięć mniej uzyskał Jędraszyk, miejsce trzecie dla Mateusza Kołaczkiewicza (58).

Seniorzy: piąty turniej wygrał Tomasz Jackowski, podium uzupełnili Eryk Abrusewicz i Piotr Kupciw. Mistrzostwo za cykl odebrał Jackowski (64), srebro dla Abrusewicza (61), brąz zdobył Kupciw (58).

Szczególnie zacięta rywalizacja była w oldbojach młodszych. Paolo Belardo wygrał ostatni turniej, wyprzedził w niedzielę Wojciecha Starszaka i Mirosława Ciulkiewicza. Identyczna kolejność w generalce, ale różnice punktowe były naprawdę minimalne: Belardo uzbierał 59 pkt, Starszak 58, a Ciulkiewicz 57.

Leszek Mikołajczuk potwierdził klasę w oldbojach starszych. Żarzanin wygrał niedzielne zmagania wyprzedzając Zbigniewa Cybulskiego i Romana Kaprala. W klasyfikacji generalnej wygrał także Mikołajczuk z 61 pkt, Cybulski i Brycki uzbierali po 58, kolejne miejsce zajął Roman Kapral z 46 pkt.