Na pucharze piątka Pomarańczy. Srebro Agaty Pałki

Olimp szarpał się w Bytomiu na Pucharze Polski. Ze srebrem wróciła Agata Pałka

Zawody odbyły się w sobotę. – To specyficzny puchar – tłumaczy Dariusz Giedziun, trener Olimpu Nowa Sól, klubu judo przy „Nitkach”. – Zdobywając medal na tym turnieju, automatycznie zyskujesz awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a ci, którzy medalu nie zdobyli, mają szansę dostania się na Mistrzostwa Polski w eliminacjach regionalnych. Te odbędą się 30 marca.

Do Bytomia pojechało pięcioro Pomarańczowych. Najlepiej spośród nich wypadła Agata Pałka – zdobyła srebro. Zuzanna Pietrzak w walkach eliminacyjnych nie dostała się do finału, później przegrała pojedynek o brąz. – Hubert Ratajczak pojechał, żeby sprawdzić się w wyżej kategorii wiekowej i wagowej. Zajął siódme miejsce. Dla Szymona Markowskiego w 90 kg i Norberta Losiaka w 73 kg to start zakończony na eliminacjach. Oprócz Agaty, która wywalczyła awans, pozostali Olimpowcy muszą wywalczyć miejsca w eliminacjach regionalnych. To były trudne zawody. Analizując poziom naszych przeciwników, czekają nas mocne przygotowania, żeby znaleźć się 25w pierwszej siódemce na Mistrzostwach Polski – zaznacza Giedziun.