Korona pokonała Falubaz! A teraz Der Klassiker z Arką [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

To kolejna piękna sportowa opowieść o tym, że sercem, zaangażowaniem i walką można pokonać ewidentnego faworyta. I dobry prognostyk dla Korony przed derbami z Arką

Korona Kożuchów – Falubaz Zielona Góra 2:1 (2:0)

Bramki: Tkacz 7’, Cieśla 40’

Korona: Długosz – Tkacz (75’ Ciebień), Czerniawski, Cieśla, Grochowski (80’ Kotyla(ż)), Janik, Poterała, Sztopel, Żak (90+ Rojek), Adamowski, Cygan

Kibice ledwo zdążyli rozsiąść się na trybunach, a tu pada bramka na 1:0. Wyszliśmy na prowadzenie z liderem IV ligi! W 7. minucie wynik otworzył Mateusz Tkacz. Później sam na sam wyszedł Maciej Grochowski, ale minimalnie się pomylił. Falubaz, podopieczni dobrze nam znanego trenera Andrzeja Sawickiego, starał się kulać piłką, miał swoje szanse, ale fantastycznie bronił w sobotę Michał Długosz. Dopisywało mu też szczęście, choćby w w 27. minucie, kiedy uratował Koronę słupek. Gospodarze też tworzyli sobie sytuacje i jedną z nich wykorzystali – w 40. minucie Jakub Czerniawski dośrodkował z rogu, a głową akcję sfinalizował pomyślnie Dawid Cieśla.

Do przerwy 2:0.

W drugiej części i Korona, i Falubaz miały okazje, by zmienić wynik. Koniec końców trafili zielonogórzanie w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego w okienko trafił Wojciech Okińczyc. W samej końcówce przetrwaliśmy nawałnicę Falubazu i mogliśmy cieszyć się z trzech punktów w arcytrudnym meczu!

Po meczu podszedłem do trenera Korony Michała Kowbela z prośbą o komentarz, on jednak odesłał mnie do zawodników. Podkreślił, że to zwycięstwo to w głównej mierze ich zasługa.

Miał rację. Piłkarze Korony pokazali, że sercem i wolą walki można odprawić również zdecydowanego faworyta. – Falubaz to ciężki przeciwnik i na pewno jest duża radość po tym zwycięstwie – zaznacza Dawid Cieśla, strzelec drugiej bramki dla Korony. – Cieszy nas ten komplet punktów, bo był nam bardzo potrzebny. Pierwsza połowa była przełomowa, strzeliliśmy dwie bramki i były okazje, by strzelić więcej. Cieszymy się, że wykorzystaliśmy te dwie sytuacje. Spodziewałem się przed meczem, że może być dobrze, bo byliśmy od początku nastawieni pozytywnie do tego spotkania. Cały tydzień ciężko pracowaliśmy na ten sukces. I udało się.

Cieśla dodaje, że mecz z Arką, który już w sobotę, będzie trudny: – Nowosolanie to dobrze wyszkoleni zawodnicy, tak jak i my. Na pewno wyjdziemy z taką samą determinacją jak na Falubaz.

Jakub Poterała, kolejny piłkarz Korony, też cieszy się z trzech punktów. – Są dla nas bardzo cenne, bo w dole tabeli jest ciasno – podkreśla Poterała. – Mieliśmy swoje założenia na ten mecz, wiadomo, Falubaz to ciężki rywal, ale się udało. Konsekwentnie w tym meczu broniliśmy, a kluczem było zaangażowanie i dobre nastawienie w głowach. Umiejętności mamy, byliśmy skoncentrowani na sto procent w tym meczu, każdy wiedział, co ma na boisku robić i wykonał swoje zadania. Nie popełnialiśmy zbyt dużo błędów i wykorzystaliśmy swoje sytuacje. Strzeliliśmy dwie bramki, ale śmiało mogliśmy trzy-cztery po kontrach. To, że Falubaz będzie optycznie dominował, było do przewidzenia. A najbliższe derby z Arką? Rządzą się swoimi prawami. Po wynikach Arki i zawirowaniach z trenerem nie wiadomo do końca, czego możemy się spodziewać. Zobaczymy, jak to wpłynie na chłopaków. Musimy uważać na Janka Romaszkę, bo jest bardzo skuteczny pod bramką rywala. Wyjdziemy z mocnym nastawieniem.

Powiatowy klasyk, czyli mecz Arka – Korona, odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16.00 na stadionie w Nowej Soli.

Arka w 20. serii gier pokonała 3:1 Pogoń Świebodzin. Odra Bytom Odrzański zremisowała u siebie 1:1 ze Spójnią, bramkę strzelił w 67. Michał Konsewicz. Goście wyrównali… w 95.

Na FB Odry czytamy: „Zabrakło dziś relacji live, bo problemy kadrowe były tak ogromne, że nie było komu jej zrobić. Niech najlepszym tego przykładem będzie to, że na boisko musiał wejść nasz trener… Mimo tych wszystkich problemów nasz zespół rozegrał bardzo dobry mecz, w którym stworzył chyba najwięcej sytuacji bramkowych w tej rundzie i jedyną rzeczą, której dziś nam zabrakło, było szczęście…”.

Odra w sobotę zagra z Polonią na wyjeździe.