Ikar spadł z hukiem w Nowym Miasteczku. W IV lidze walczą Arka i Korona [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

MKS pewnie pokonał w klasie A Ikara Zawadę. W IV lidze o utrzymanie dalej walczą Korona i Arka, obie drużyny dołożyły po komplecie punktów do swojego dorobku. Wygrała też Odra

MKS Nowe Miasteczko – Ikar Zawada 7:0 (3:0)

Bramki: Olczyk 22’ i 87’, Trela 30’, Wawrzyniak 43’, Wira 53’ i 60’, Paluch 84’

MKS: Krzywniak – Wira, Olczyk, Trela, Marczenia (46’ Leśniak), Paluch, Wesołowski (63’ Połoński), Chorążyk, K. Kozłowski, Szumilas, Wawrzyniak (63’ Cyraniak)

Co tu dużo mówić: gospodarze byli lepsi w tym meczu w każdym aspekcie. Do przerwy strzelili trzy bramki, na listę strzelców wpisali się Olczyk, Trela i Wawrzyniak. A drugie 45 minut? Jeszcze większa rzeź. Nasi dołożyli jeszcze cztery gole, konkretnie dwie Wira i po jednej Paluch z Olczykiem. 7:0 dla Nowego Miasteczka, kolejne trzy punkty w kieszeni.

– Można powiedzieć, że to był łatwy mecz, ale my tego w takiej skali się nie spodziewaliśmy – przyznaje Roman Kozłowski, prezes MKS Nowe Miasteczko. – To nie jest tak, że nastawialiśmy się, że wyjdziemy, a oni się położą i będzie po meczu. Chłopaki byli mocno skoncentrowani, tym bardziej że nie było trenera Żółtaka, który musiał służbowo wyjechać. Potraktowaliśmy przeciwnika bardzo poważne, mimo że w tabeli jest nisko. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, który prezes by nie był? – uśmiecha się Kozłowski.

Ważne dla niego jest to, że kibice tego dnia mieli sporo radości. – Szczególnie po tak słabej jesieni w naszym wykonaniu. Wiosną trochę punktów zdobyliśmy, tak że atmosfera jest już inna. Mobilizacja jest duża, chłopaki tym żyją. Tę atmosferę zrobiły wyniki. Przed nami teraz trudny mecz z Siedliskiem. Najpierw myślimy o tym, żeby nie stracić bramki, a później możemy pomyśleć o jakichś punktach – puentuje Roman Kozłowski.

***

IV liga: to był dla nas bardzo dobry weekend! Arka Nowa Sól pokonała w Rzepinie Ilankę 3:1! Wynik otworzył Lewicki w 24. minucie, w 63. wyrównał Chanas, ale ostatnie słowo należało do nas: dwukrotnie Ilankę dobił Zawojek. Bezpieczne w IV lidze jest 11. miejsce, Arka póki co jest na 13. 11. Spójnia ma dwa punkty więcej.

Cieszy wynik Korony Kożuchów. Podopieczni Michała Kowbela wygrali na wyjeździe w Zbąszynku 3:1. W 40. zaczął strzelanie Grochowski, w 48. na 1:1 trafił Klimek. Korona była jednak lepsza, co udowodniła strzelając bramki w 68. (ponownie Grochowski) i 86. minucie (K. Żak). Jesteśmy w tabeli na dziewiątym miejscu.

Odra Bytom Odrzański pokazała, że gra do końca, mimo że spada do okręgówki. Podopieczni Tomasza Skrężyny pokonali Witnicę 3:2 i za ten wynik Arka powinna wysłać do Bytomia skrzynkę z browarami. Strzelali dla nas K. Konsewicz, Borowiecki i Krawczyk.

W następnej kolejce Arka zagra ze Szprotawą, Korona z Lubuszaninem, a Odra z Tęczą. Zostały dwie serie gier.