KKS wygrywa smocze regaty! [ZDJĘCIA]

Regaty Smoczych Łodzi w ramach Święta Solan zawsze przynoszą dużo frajdy uczestnikom i kibicom. Podobnie było w ub. niedzielę. Zawody organizowane w kanale portowym przez MOSiR, KKS i WOPR wygrała młodzież Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól

W 11. edycji smoków, która odbyła się przed rokiem, KKS Nowa Sól zajął trzecie miejsce. „Należą im się szczególne brawa, bo byli najmłodsi, a pary w sobie mają tyle, że ci starsi mogą pozazdrościć!” – pisaliśmy rok temu w „TK”. Ale ich trener Dariusz Cichocki i cała ekipa KKS to ambitni ludzie, znając życie już wtedy powiedzieli sobie: za rok wygramy!

I tak się stało. Nowosolanie spisali się rewelacyjnie, pokazali, że w tym sporcie nie tylko siła się liczy, ale i technika. KKS zdobył złoto w 12. Polsko-Niemieckich Regatach Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta, a srebro powędrowało do ekipy Dragon Masters. Na najniższym stopniu podium uplasował się Team Spirit.

Morsy Zgrana Paka, czyli zawsze pozytywnie nastawiona do życia ekipa Grzegorza Cegiełki, zmagania zakończyły na czwartym miejscu, do podium zabrakło więc niewiele. Na piątym miejscu niedzielne regaty zwieńczyły Smoki Na Fali. Szóste miejsce wywalczyli goście z Niemiec – Team Cottbus.

Kolejne miejsca: siódme dla Klubu Mam, ósme Jost Polska, dziewiąte KB Wikon i 10. Nowosolska Grupa Biegowa (panie i panowie, jak widać, nie tylko świetnie biegają), 11. Nord Napędy, a 12., ostatnie – Lantmannen Unibake.