Kinder+Sport: Ares w ścisłej czołówce kraju

Pola Maćkowska, Karolina Szostak i Laura Melska zajęły piąte miejsce w Polsce w finale Kinder+Sport!

W ub. tygodniu w Zabrzu odbyły się 25. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport. Przez trzy dni prawie 200 zespołów walczyło w kategorii dwójek, trójek i czwórek wśród dziewcząt i chłopców. Na turnieju nie zabrakło Aresa i Astry.

Szczególnie zawodniczki Aresa, podopieczne trenera Rafała Snocha, spisały się znakomicie. W dwójkach Pola Maćkowska, Karolina Szostak i Laura Melska zajęły piąte miejsce w kraju! – Do pełni szczęścia zabrakło bardzo, bardzo niewiele, ale ostateczne wyniki i tak są świetne – podkreśla Snoch. – Brawo dziewczyny! Poli, Karolinie i Laurze gratuluję wyniku, woli walki i chęci gry. Naprawdę wszyscy jesteśmy dumni.

Ares startował też w kat. trójek. W niej Marcelina Ratajczak, Martyna Czerny, Paulina Buszewicz, Emilia Oparska i Martyna Grysiak zajęły 20. miejsce na najlepsze 32 ekipy w kraju.

– Ogromny turniej dobiegł końca. W sumie w całym sezonie wystartowało w nim ponad 20 tys. dzieci – przypomina Snoch.

W turnieju w Zabrzu grała też Młoda Astra. Zmagania na 32. miejscu skończyli Leon Sandecki, Igor Bronikowski, Oskar Wróbel i Filip Mularczyk.